چگونه یک PDF را در گوشی خود به JPG تبدیل کنیم؟

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، ممکن است اغلب مایل نباشید یک PDF را به JPG در تلفن خود تبدیل کنید، اما این احتیاج به ناچار در ناخوشایندترین زمان ها ظاهر می گردد. مانند زمانی که پزشک شما از برنامه ای استفاده می نماید که به شما تنها این امکان را می دهد که سوابق پزشکی را به عنوان تصویر آپلود کنید و هیچ نسخه ای برای فکس، پست یا ارسال حضوری ندارید.

چگونه یک PDF را در گوشی خود به JPG تبدیل کنیم؟

ممکن است گاهی برای ارسال بعضی مدارک خود مجبور به تبدیل آن به عکس باشید که تنها با چند راه چاره در تنظیمات گوشی خود می توانید این کار را انجام دهید.

ممکن است اغلب مایل نباشید یک PDF را به JPG در تلفن خود تبدیل کنید، اما این احتیاج به ناچار در ناخوشایندترین زمان ها ظاهر می گردد. مانند زمانی که پزشک شما از برنامه ای استفاده می نماید که به شما تنها این امکان را می دهد که سوابق پزشکی را به عنوان تصویر آپلود کنید و هیچ نسخه ای برای فکس، پست یا ارسال حضوری ندارید.

متاسفانه، هیچ راه داخلی ساده ای برای ذخیره PDF در رول دوربین شما در آیفون یا دستگاه اندرویدی موجود نیست. بعضی از تولیدنمایندگان اندروید، از جمله وان پلاس، سامسونگ و شیائومی، کار را با اسکرین شات های طولانی آسان تر می نمایند، اما ممکن است گوشی شما این قابلیت را نداشته باشد.

اگر در فکر دانلود یک برنامه کاملا تازه برای یک کار یک باره هستید، صبر نموده و قبل از انجام این کار، راه چاره های زیر را امتحان کنید.

خودتان اسکرین شات بگیرید

بدون گزینه داخلی، شما دو انتخاب دارید: گرفتن اسکرین شات و برش آن ها به تنهایی، یا اجازه دهید یک برنامه ویرایش عکس مبتنی بر مرورگر به شما یاری کند. برای روشن بودن، می توانید از نظر فنی از یک صفحه وب کامل در سافاری در iOS اسکرین شات بگیرید، اما فایل حاصل به عنوان تصویر ذخیره نمی گردد.

به عنوان یک PDF ذخیره می گردد که برعکس کاری است که می خواهید انجام دهید. ضبط صفحه نمایش آیفون یا گوشی اندرویدی شما نیز گزینه پیشنهادی نیست، زیرا در نهایت با یک فایل ویدیویی و نه تصویری روبرو خواهید شد.

بدون توجه به سیستم عامل گوشی شما، اسکرین شات ممکن است سریع ترین راهکار باشد، اما در عین حال آشفته ترین هم هست، شما ممکن است بخواهید تصاویر خود را قبل از ارسال برش داده و مرتب کنید؛ بعلاوه اگر PDF شما روی صفحه نمایش گوشی شما قرار نمی گیرد، باید چندین اسکرین شات بگیرید.

در آیفون بدون دکمه هوم، با فشار دادن و رها کردن همزمان دکمه های کناری و افزایش صدا، از صفحه نمایش خود عکس بگیرید. اگر تلفن شما دکمه هوم دارد، دکمه هوم را به همراه دکمه های کناری یا Sleep/Wake با هم فشار داده و رها کنید. از آنجا روی پیش نمایش تصویر در گوشه سمت چپ پایین ضربه بزنید تا عکس را ویرایش، برش یا علامت گذاری کنید.

در اندروید استوک، دکمه های پاور و کاهش صدا را همزمان فشار دهید؛ بعلاوه، با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا، تنظیمات را باز کنید و روی Screenshot ضربه بزنید. برنامه Google Photos را باز کنید، روی Library و سپس Screenshots ضربه بزنید. برای ایجاد تغییرات، Edit را بزنید. در نسخه های قدیمی تر اندروید، برنامه گالری تلفن خود را باز کنید، نمای آلبوم را پیدا کنید و پوشه Screenshots را باز کنید.

از یک برنامه ویرایش عکس بهره ببرید

ابزار های ویرایش تصویر مبتنی بر مرورگر راهکار های عالی برای زمانی هستند که نمی خواهید چیز تازهی خریداری کنید یا دانلود کنید. ما Photopea را پیشنهاد می کنیم؛ مزیت این روش این است که شما مجبور نیستید هر صفحه از یک PDF چند صفحه ای را برش دهید Photopea این کار را برای شما انجام می دهد.

تفاوت زمانی ناچیز است، پس کاری را که ترجیح می دهید انجام دهید. اگر کمی زمان بیشتری را صرف این کار کنید، می توانید یک PDF طولانی را نیز به یک فایل تصویری تبدیل کنید.

ابتدا Photopea را در مرورگر مورد نظر خود باز کنید، سپس روی File، Open و Browse ضربه بزنید تا PDF را در گوشی خود پیدا کنید. هر صفحه از PDF را در یک لایه جداگانه باز می نماید، بنابراین اگر یک سند پنج صفحه ای دارید، پنج لایه خواهید داشت. از آن جا دوباره File را باز کنید، روی Export as ضربه زده و نوع فایل دلخواه خود را انتخاب کنید. آنچه بعدا اتفاق می افتد بسته به سیستم عامل شما فرق دارد.

در iOS چه اتفاقی می افتد؟

روی Save در کادر محاوره ای که ظاهر می گردد ضربه بزنید، iOS از شما می پرسد که آیا می خواهید تصویر را به صورت یک فایل فشرده دانلود کنید یا خیر. دانلود را بزنید و به برنامه Files خود بروید؛ اگر به دلایلی آن را حذف نموده اید، می توانید آن را از اپ استور دریافت کنید.

در پوشه On My iPhone، روی Downloads ضربه بزنید. هنگامی که فایل فشرده را لمس می کنید، iOS به طور اتوماتیک یک پوشه با صفحات PDF ذخیره شده شما به عنوان تصویر ایجاد می نماید. روی دکمه اشتراک گذاری ضربه بزنید، مربعی که فلشی از آن به سمت بالا نشان داده شده است و Save Image را بزنید تا هر یک در رول دوربین شما ذخیره گردد.

در اندروید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

درست مانند iOS، در کادر محاوره ای که نشان داده می گردد، روی Save ضربه بزنید. اگر PDF شما دو صفحه یا کمتر داشته باشد، به طور اتوماتیک به عنوان یک فایل تصویری با صفحات چسبانده شده کنار هم دانلود می گردد، با این حال اگر با یک سند بزرگتر سر و کار دارید، اندروید صفحات مختلف PDF را به عنوان تصاویر جداگانه در یک فایل فشرده دانلود می نماید.

برای بازیابی آن، به برنامه Files رفته و روی Downloads ضربه بزنید. اگر پوشه زیپ شده را نمی بینید، انگشت خود را به پایین بکشید تا لیست بازخوانی گردد. هنگامی که این کار را انجام دادید، روی آن ضربه بزنید، سپس Extract را لمس کنید، تصاویر در پوشه Downloads به عنوان فایل های جداگانه ظاهر می شوند.

سپس کادر محاوره ای دومی را مشاهده می کنید که تایید می نماید استخراج با موفقیت صورت گرفته است. کادر کنار حذف فایل ZIP را علامت بزنید تا از شر پوشه ای که از Photopea دانلود نموده اید، خلاص شوید. برای اتمام روی Done ضربه بزنید.

لایه ها را در یک تصویر واحد ادغام کنید

راهی برای استفاده از Photopea برای تبدیل یک PDF چند صفحه ای به یک فایل تصویری وجود دارد، اما کمی کار و مهارت انگشتان بیشتری می طلبد.

هنگامی که PDF را به صورت لایه باز کردید، می توانید آن ها را به صورت عمودی مرتب کنید. روی دکمه Layers (Lay) در سمت راست ضربه بزنید و لایه ای را که می خواهید جابه جا کنید لمس کنید، دوباره دکمه لایه ها را بزنید تا به تصویر برگردید.

صفحه را به جایی که می خواهید منتقل کنید و این فرآیند را با هر لایه تکرار کنید؛ Photopea باید هر لایه را به لایه بالای خود بچسباند. اگر مشکل دارید، روی نام های لایه های مختلف در کادر محاوره ای لایه ضربه بزنید تا به برنامه این فرمان را دهید که قصد استفاده از عناصر تصویر را دارید.

از آنجا، روی Layer در نوار منو در بالای پنجره مرورگر ضربه بزنید تا یک منوی کشویی باز گردد. Flatten Image را انتخاب کنید، همه چیز را در یک لایه ادغام می نماید. سپس File، Export as را باز نموده و نوع فایل خود را انتخاب کنید.

روی Save در کادر محاوره ای که ظاهر می گردد ضربه بزنید، آنچه در ادامه اتفاق می افتد مشابه آنچه در بالا برای iOS و Android شرح دادیم خواهد بود؛ با این حال در آیفون ها، هیچ فایل فشرده ای وجود ندارد، فقط یک تصویر که تمام صفحات شما روی هم چیده شده اند.

اسکرین شات های طولانی را در دستگاه های اندرویدی انتخابی ایجاد کنید

بعضی از تلفن های اندرویدی به شما امکان می دهند اسکرین شات های گسترده و قابل پیمایش بگیرید. در شیائومی، این فرآیند شامل کشیدن انگشت به سمت پایین با سه انگشت است تا پنجره ای با نام Scroll ظاهر گردد. در تلفن OnePlus، ترکیب دکمه استاندارد اسکرین شات اندروید (کاهش صدا و پاور با هم) را فشار دهید، سپس اسکرین شات توسعه یافته را انتخاب کنید.

شاید روزی راه آسان تری برای انجام همه این کار ها وجود داشته باشد، اما در حال حاضر، فصل اسکرین شات است.

منبع: باشگاه وبلاگ تالار پذیرایی

منبع: فرادید

به "چگونه یک PDF را در گوشی خود به JPG تبدیل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک PDF را در گوشی خود به JPG تبدیل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید