هزینه سفر به ماله چقدر است؟

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، ماله در یک نگاه:

شهر ماله، بزرگترین شهر و مرکز کشور مالدیو است که دارای مساحت پنج هزار و هفتصد و نود و هشت کیلومتر مریع و جمعیتی بالغ بر صد و سه هزار نفر می باشد.به لحاظ مالی، این شهر بزرگترین مرکز تجاری مالدیو است و به لحاظ حمل و نقل دارای مدرن ترین فرودگاه می باشد که در جزیره کوچک هول هوله در شمال شرقی ماله واقع شده است و این شهر با کشور سریلانکا به وسیله راه آبی ارتباط دارد و هزینه سفر به ماله به طور مستقیم تقریبا بالا است .

هزینه سفر به ماله چقدر است؟

رفت و آمد به ماله

مردم ساکن این شهر برای رفت و آمد در داخل این شهر که تا حدودی یک جزیره محسوب می گردد، به وسیله قایق، تاکسی هوایی و قایق های بادبانی خصوصی امکان پذیر است.کسانی که قصد سفر به شهر را دارند، تنها از راه هوایی و به وسیله فرودگاه بین المللی آن می توانند به این شهر سفر نمایند.هزینه سفر به ماله برای کسانی که در پی هتل و اقامتگاه های لوکس می باشند، بالا است.از جمله جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به مسجد جامع، موزه ملی ، مقرمولی آگ، مسجد قدیمی و بازار ماهی می باشد.

هوای آن تاحدودی شرجی است و تقریبا دوفصل بارانی و دو فصل گرم و خشک دارد. دین رسمی مردمانش اسلام و زبان رسمی آن ها دیوهی می باشد.بیشترین بخش هزینه سفر به ماله، تنها مربوط به اقامتگاه ها و هتل های آن است و هزینه داخلی آن مانند سفر با قایق ها برای بازدید از جاذبه های گردشگری آن، تقریبا مقرون به صرفه است.

وبلاگ تالار پذیرایی ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی نموده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر هوادار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

جاذبه های گردشگری ماله:

شهر ماله، به لحاظ اینکه در هیچ فصلی سرد نمی گردد همه ساله باعث می گردد گردشگران زیادی به سمت این جزیره زیبا روانه شوند، هرچند هزینه سفر به ماله زیاد است..از جمله جاذبه های معروف گردشگری این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.قصر رنگارنگ مولیاژ:

این بنای زیبا در ابتدا برای اقامت سلطان این شهر ساخته شده بود اما چون سلطان برکنار شد، امروزه به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شده است

2.بازار محلی ماله:

این بازار در شمال جزیره واقع شده است و در آن می توان اجناسی کشورهای دیگری مانند هند، چین و سنگاپور را خریداری نمود. برای خرید سوغاتی از این بازار می توان عطرهای تند، ادویه جات خوش طعم، کارهای سنتی ساخته شده با صدف و بسیاری چیزهای دیگر خریداری نمود تماشا و وسوسه خرید اجناس مختلف و بی نظیر در این بازار قدیمی هزینه سفر به ماله را تاحدودی بالا می برد.

3.بازار ماهی فروش ها:

بازار ماهی فروش ها نیز از دیگر جاذبه های این شهر می باشد.در این بازار ماهی های آکواریومی نیز وجود دارد.

در کنار این جاذبه های گردشگری، صنایعی مانند ساختن قایق های چوبی،کلک های چوبی و اسکیت و کشتی سازی رواج دارد و محصولات کشاورزی این شهر، نارگیل، ذرت، ارزن و سیب زمینی شیرین و میوه جات است.بازدید از این بازارها و مراکز خرید، هزینه های زیادی را به هزینه سفر به ماله می افزاید.

[cn-suggest-posts sts=مسجد جامع ماله در مالدیو stl=https://deltaban.com/attraction/male-mosque-maldives/ sbs=بلیط هواپیما sbl=https://deltaban.com/flights/]

هزینه های مختلف سفر به ماله:

گردشگران خارجی، قبل از سفر به هر کشوری باید اطلاعات ضروری مانند هزینه های بلیط،هزینه اقامتگاه ها، هزینه غذا ، هزینه حمل و نقل عمومی، واحد پول آن کشور، دین و زبان رسمی کشور مورد نظر داشته باشند. واحد پولی شهر ماله، روفیه است که تقریبا ارزشی معادل یک دهم دلاردارد و تمام هزینه های داخلی آن بر حسب این واحد پول سنجیده می شوند البته گردشگران خارجی می توانندبرای بیشتر مسافرت های خودبه ویزه برای تأمین هزینه سفر به ماله،باخود دلار آمریکا ببرند.برای سفر به کشوری از جمله ماله باید هزینه های متفاوتی را متحمل شد از جمله این هزینه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.هزینه محل اقامت:

اگر گردشگران خارجی در پی هتل و اقامتگاه مناسب هستند، فقط در شهر ماله می توان هتل و اقامتگاه مناسب پیدا کرد که گردشگران می توانند با توجه به انتخاب فصل سفر خود هزینه سفر مالهرا برای خود تغییر دهند.در فصلی که گردشگران کمی به این شهر سفر می نمایند، هزینه اقامتگاه ها تاحدودی مقرون به صرفه است و معادل 900 روفیه است ولی در حالت عادی هزینه اتاق دوتخته روزانه 1500روفیه است و هزینه اتاق های یک تخته که دارای امکاناتی مانند حمام خصوصی و وای فای است، شبی600 روفیه می باشد.

البته اقامتگاه هایی که دارای امکانات پیشرفته تری مانند استخرهای مجهز شنا می باشند،چند هزار روفیه گران تر می باشند که این باعث بیشترشدن هزینه سفر به ماله می گردد.

2.هزینه غذا:

گردشگران خارجی، با پرداخت هزینه اقامتگاه ها، هزینه های تمام وعده های غذایی را می پردازند.اما اگر در پی چشیدن طعم غذاهای محلی باشند، می توانند با پرداخت 80 روفیه یک وعده غذایی را در رستوران های محلی میل نمایند اما اگر بخواهند غذای خود را در رستوران های لوکس میل نمایند، باید مبلغی معادل سیصد و بیست و پنج روفیه پرداخت نمایند.چنانچه گردشگران خارجی در پی گرفتن اقامتگاه ها لوکس و خوردن غذاهای اعیانی باشند، هزینه سفر به مالهبرای آن ها زیاد می گردد.

3.هزینه حمل و نقل عمومی:

هزینه جابجایی گردشگران از فرودگاه به داخل شهر ماله با قایق های خصوصی، نفری چهل روفیه می باشداما هزینه قایق های عمومی سی تا هفتاد و پنج روفیه و هزینه قایق های پر سرعت صد و ده تا سیصدو ده روفیه است.

4.هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری:

هزینه گردش عادی از یک نقطه به نقطه دیگر در جاذبه های گردشگری ماله، نفری یک دلار است اما اگر گردشگران قصد استفاده از امکانات غواصی این شهر را داشته باشند، می توانند با پرداخت هزینه ای بین صد الی پنج هزار و دویست و پنجاه روفیه، از این امکانات استفاده نمایندکه گرچه باعث افزایش هزینهسفر به ماله می گردد اما لذت خاصی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

اگر گردشگر های خارجی قصد برخورداری از امکانات به صرفه تری داشته باشند، می توانند با استفاده از اقامتگاه های محلی و خوردن غذاهای محلی در رستوران های محلی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، می توانند هزینه سفر خود را به طور بین هفتصد الی هزار روفیه قرار دهند اما اگر قصد استفاده از اقامتگاه های لوکس و حمل و نقل خصوصی باشند هزینه سفر آن ها روازانه به بیش از چهار هزار و پانصد روفیه افزایش می یابد.علاوه بر این برای مقرون به صرفه تر شدن هزینه سفر به ماله،می توان از پروازهای آسیا و خاورمیانه استفاده کرد زیرا هزینه بلیط مستقیم به این شهر بسیار گران قیمت است و نیز برای صرفه جویی در هزینه های داخلی شهر ماله، بهتر است گردشگران دلار آمریکا را با خود ببرند گرچه در تعداد معدودی از فروشگاه ها و اقامتگاه های آن ممکن است قابل پذیرش نباشد.

[cn-suggest-posts sts=ورزش های آبی در مالدیو stl=https://deltaban.com/attraction/water-sports-maldives/ sbs=تور مالدیو sbl=https://deltaban.com/maldive-tours/]

مناسب ترین زمان برای صرفه جویی در هزینه سفر به ماله:

تقریبا در تمام طول سال می توان به این شهر سفر کرد که هزینه سفر به ماله در هر فصلی فرق دارد.برترین زمان ممکن برای سفر به این شهر به لحاظ آب و هوایی فرق دارد، کسانی که فصل های بارانی را برای سفر می پسندند در فاصله زمانی ده تیر تا ده شهریور و ده آبان تا نیمه فروردین است و کسانی که قصد از استفاده از حمام آفتاب طبیعی را دارند می توانند فصل تابستان آن که بین دهه اول آذر تا دهه اول اردیبهشت است، انتخاب نمایند.اما اگر گردشگران در پی مقرون به صرفه ترین هزینه سفر به مالهباشند، بهتر است ماه می تا نوامبر را انتخاب نمایند، در این ماه ها هزینه اقامتگاه ها حتی هتل های لوکس بسیار مقرون به صرفه است.

گران ترین و شلوغ ترین فصل سفر، ماه دسامبر تا آوریل است که هزینه های اقامتگاه ها بسیار بالا است. و به لحاظ مقدار لذت بردن از جاذبه های این شهرمانند موج سواری بین(12 فروردین تا 9 تیر) ، غواصی (ماه می تا نوامبر)،کایت سواری(تابستان) و ماهیگیری تابستان است باعث افزایش هزینه سفر به ماله می شوند.سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب کننده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان

به "هزینه سفر به ماله چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سفر به ماله چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید