طرز تهیه اسنک مرغ؛ سریع و مقوی

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، اسنک مرغ از جمله غذاهای مجذوب کننده است که می توانید آن را با ادویه و افزودنی های مختلف از جمله قارچ و پنیر آن را به غذایی مطلوب طبع همه تبدیل کنید. با توجه به این که اسنک مرغ غذایی خوش خوراک و لقمه ای است به راحتی می توانید به عنوان یک غذای سالم آن را برای روز پرکار نیز آماده کنید.

طرز تهیه اسنک مرغ؛ سریع و مقوی

مواد لازم برای تهیه اسنک مرغ:

فیله مرغ: 4 عدد

قارچ: 400 گرم

پیاز: 1 عدد درشت

فلفل دلمه ای: 1 عدد

نان تست: 12 عدد

پنیر پیتزا: 200 گرم

نمک و فلفل سیاه: به اندازه کافی

زردچوبه و روغن: به اندازه کافی

طرز تهیه و دستور پخت اسنک مرغ:

1. ابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه اندازهی روغن در یک تابه مناسب تفت می دهیم تا سبک گردد، سپس اندازهی زردچوبه و فلفل سیاه اضافه می کنیم و تفت دادن را ادامه می دهیم تا پیاز و ادویه های ترکیب شوند.

2. در این مرحله فیله های مرغ را به صورت نگینی خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. حالا فیله ها را در حدی که تغییر رنگ دهند تفت می دهیم. در ادامه قارچ و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد نموده و به تابه اضافه می کنیم.

3. تفت دادن مواد را ادامه می دهیم تا قارچ ها آب بیندازند و آب اضافی شان به طور کامل تبخیر گردد. در اخر اندازهی نمک و ادویه به مواد اضافه می کنیم و تابه را کنار می گذاریم. حالا خشکی های اطراف نان های تست را با یک کارد تیز برش می زنیم.

4. روی هر نان تست اندازهی از مایه مرغ می ریزیم، سپس اندازهی پنیر روی مایه مرغ می ریزیم و در آخر یک نان تست دیگر روی مایه مرغ و پنیر پیتزا قرار می دهیم و با کف دست کمی فشار می دهیم تا نان ها به هم بچسبند.

5. یکی از نکاتی مهمی که هنگام درست کردن اسنک باید توجه داشته باشیم این است که حتما مواد را در مرکز نان تست بریزیم و حداقل از کناره های نان تست یک سانتی متر فاصله داشته باشد تا زمان پخت بیرون نریزد.

6. حالا نان تست کامل را داخل ساندویچ ساز قرار می دهیم و درب ساندویچ ساز را می بندیم تا اسنک ها اماده گردد. در اخر اسنک های اماده شد را از وسط از هم جدا می کنیم.

منبع: ایرنا زندگی

به "طرز تهیه اسنک مرغ؛ سریع و مقوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه اسنک مرغ؛ سریع و مقوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید