ضرورت تعامل با کشورهای دارای قرابت فرهنگی

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی از شرکت در سومین همایش بین المللی زنان اورآسیا در روسیه اطلاع داد و گفت: تعاملات با کشورهایی که قرابت های فرهنگی بیشتری با یکدیگر داریم، در شکست هژمونی و تکصدایی دنیا غرب در موضوع زنان و خانواده مؤثر بوده و می تواند ملاحظات فرهنگی، بومی و اجتماعی کشورها را به جامعه دنیای گوشزد کند.

ضرورت تعامل با کشورهای دارای قرابت فرهنگی

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، فاطمه قاسم پور در مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: چند روز پایانی هفته گذشته به همراه هیأتی از جمهوری اسلامی ایران از اعضای فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، به دعوت رسمی شورای فدراسیون روسیه، در سومین همایش بین المللی زنان اورآسیا در شهر سنت پترزبورگ شرکت کردم.

نقش زنان در حکمرانی، توسعه کارآفرینی اجتماعی، حفظ محیط زیست، توسعه دیپلماسی صلح و اعتماد، دنیا دیجیتالی و نقاط رشد و فرصت ها برای زنان و... بعضی از موضوعات نشست های اصلی و فرعی این سفر بود.

به جز این نشست های رسمی، آن چه بیش از همه واجد اهمیت است، هم افزایی با کشورهایی است که قرابت های فرهنگی بیشتری با یکدیگر داریم. این تعاملات در شکست هژمونی و تکصدایی دنیا غرب در موضوع زنان و خانواده مؤثر بوده و می تواند ملاحظات فرهنگی، بومی و اجتماعی کشورها را به جامعه دنیای گوشزد کند. ضمن آن که در طراحی الگوهای مداخلاتی داخلی نیز می توان از تجارب یکدیگر بهره مند شد.

انقلاب اسلامی ایران راهی نو فارغ از رویکرد نظام سرمایه داری و نظام مردسالاری پیش پای زنان قرار داده و در این راستا تازه که نقش آفرینی های اجتماعی و سیاسی زنان در کنار نقش های خانوادگی به رسمیت شناخته شده، حفظ کرامت و تأمین امنیت تکلیف نظام اسلامی است. می بایستی در طراحی این راستا تازه و الگوی سوم گام برمی داریم و آن را به دنیا عرضه می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت تعامل با کشورهای دارای قرابت فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تعامل با کشورهای دارای قرابت فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید