10تا از جاهای دیدنی بالی که نباید از دست داد

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، باید گفت که به غیر از جاهایی که شاید در اثر تبلیغات زیاد، دیگر جذابیت و خاص بودن خود را از دست داده است، جاهای دیدنی زیادی هم هستند که هنوز هم بکر هستند. بالی به جزیره خدایان معروف است. در هر گوشه و کنارش معابدی متاثر از آیین هندو پیدا خواهید کرد، و شاید هر روز بتوانید یکی از جاهای دیدنی بالی را کشف کنید.

10تا از جاهای دیدنی بالی که نباید از دست داد

همان طور که با فرهنگ و با مردم بالی آشنا می شوید، از قلم نیاندازید به عنوان یک توریست به موج سواری در آب های شفاف و زیبای اطراف جزیره و صخره های مرجانی -یکی از حساس ترین نشان های حیات در کره زمین- بپردازید. بالارفتن از یک آتش فشان تاریخی و درازکشیدن در ساحل، از دیگر کارهایی است که در بهشت بالی می توانید تجربه کنید. در ادامه این مطلب وبلاگ تالار پذیرایی به 10 تا از جاذبه های مهم و جاهای تماشای بالی که برای هر توریستی مجذوب کننده است، خواهیم پرداخت.

10- ساحل سانور ، از آرامش تا هنر

Sanur Beach یکی از زیباترین ساحل های دنیا در بالی اندونزی

ساحل سانور (Sanur Beach) در دهکده دِنپاسار (Denpasar) در جنوب شرقی بالی قرار گرفته است. ساحل آرام سانور(Sanur) یکی از مشهورترین مقاصد در بین جاذبه های توریستی بالی برای بازدیدکنندگان سن بالاست. به خاطر همین به ساحل خر و پف (Snore Beach) معروف شده است. گرچه این نام خیلی هم به این جا نمی آید. اگر بخواهیم روراست باشیم، این جا یکی از جالب ترین ساحل های بالی است.

خیلی کارها هست که می توانید در این ساحل هیجان انگیز انجام دهید. به علاوه اینجا خیلی خوب نگه داشته شده است. منطقه سانور، چند جای تاریخی هم در خود دارد. معبد بلانجونگ (Blanjong) از آن جمله است. این معبد و ستون های آن، به قرن نهم برمی گردند. درهمان نزدیکی موزه لومایر (Le Mayeur) قرار گرفته است، که متعلق به امپرسیونیست بلژیکی آدریان ژان لومایر (Adran Jean Le Mayeur) بوده است و آثار او و دیگران در آن به چشم می خورد.

9- نوزا لِمبونگن و یک گشت و گذار مختصر

Nusa Lembongen یکی از جاهای تماشای بالی که نباید از دستش دهید

نوزا لِمبونگن (Nusa Lembongen)، جزیره کوچکی در بین سواحل جنوب شرقی جزیره اصلی بالی است. آنقدر کوچک است که برای گردش در آن سه تا چهار ساعت بیش تر زمان لازم ندارید. نوزا لِمبونگن یکی از مقاصد معروف در بین جاهای تماشای بالی است که می توان آن را برای یک روز برنامه ریزی کرد. سواحل جزیره، بیش تر توریستان را به خود جذب می کنند.

تماشای موج سواری

ساحل قارچ،که به خاطر شباهت شکل ظاهری اش با قارچ به این نام معروف شده، نزدیک دهکده جونگوتباتو (Jungutbatu) است. ماسه های این ساحل مثل یک پودر سفید و نرم است و دریای جلوی چشم به رنگ فیروزه ای و زیبا است. بسیاری از منطقه ها نزدیک نوزا لِمبونگن برای غواصی و شنا مناسب است. غواصی در این جا بسیار مجذوب کننده است زیرا وقتی به زیر آب بروید، زندگی مرجانی را می بینید و زیبایی جدیدی را تجربه خواهید کرد. موج سواری هم می تواند تجربه جالبی باشد، هرچند تفریح شلوغی است اما موج ها ارزشش را دارند.

8- لووینا ، بزرگ ترین پاتوق شمال بالی

Lovina جایی برای شنا و غواصی

لووینا یکی از بزرگ ترین پاتوق های ساحل شمالی بالی است. لووینا (Lovina) بیش تر از هر چیزی به خاطر ماسه آتش فشانی سیاهش معروف است که 5 مایل در ساحل امتداد دارد. در این منطقه چند دهکده کوچک وجود دارد. این جا پر از مکان های مخصوص و مناسب برای شنا زیر آب و غواصی ماجراجویانه است چراکه آب های شمالی آرام تر از جنوب هستند.

ناخداهای این منطقه ، از قلاب پاروی سنتی، استفاده می کنند که پراهو (Perahu) نام دارد. این قایقرانان، آماده اند تا شما را به منطقه ها غواصی ببرند. دریای آرام،جای بسیار مناسبی برای شنا و تماشا دلفین هاست. این منطقه یک جای ایده آل برای یک تعطیلات خاص است.

7- پورا لوهور اولاووتا ، یک معبد خاص و زیبا

Bukit Peninsula یکی از سواحل بالی که پر از معابد هندو است

شبه جزیره بوکیت (Bukit Peninsula) در نوار جنوبی بالی، خانه پورا لوهور اولاووتا (Pura Lahur Uluwatu)، یکی از 9 معبد هندوی مشهور جزیره است. این معبد در قرن 11 ام درست شده است و در لبه یک صخره بلند بالای دریا قرار گرفته است. پس می شود تصور کرد که چقدر تماشا چنین جایی ضروری است. چیزی نیست که هر جایی بتوان آن را پیدا کرد.

با این که فقط روحانیان هندو می توانند به داخلی ترین بخش این مکان مقدس وارد شوند، اما توریستان، منظره ها زیبا و مجسمه گانشا (Ganesha) در ورودی محوطه را می توانند ببینند. پایکوبی های آیینی برای بازدیدکنندگان، هر عصر و هنگام غروب آفتاب برگزار می شود.

6- کوه باتور ، از دراماتیک ترین جاهای تماشای بالی

Mount Batur کوهستانی سبز در دل جزیره بالی اندونزی

با اینکه این جا بلندترین نقطه در بالی نیست، اما کوه باتور (Mount Batur) یکی از دراماتیک ترین منظره های جزیره را دارد. این کوه در شمال شرقی بالی قرار گرفته است و با ارتفاع 1717 متری یک آتشفشان نیمه فعال است که 4 دهانه دارد. یک دریاچه در محدوده کوه هست و چند دهکده هم در اطراف آن هستند. بالارفتن از باتور، برای تماشا طلوع آفتاب، که برای همه مجذوب کننده است،خیلی سخت نیست.

بالارفتن از این کوه برای هرکسی با بدن آماده آسان است و دو ساعت بیش تر طول نمی کشد. توریستان به کوه باتور می آیند تا یکی دیگر از معابد 9گانه هندویی بالی را نیز ببینند. معبد معبد پورا اولون دانو باتور (Pura Ulun Danu Batur) معبدی در دل کوه است.

5- ساحل کوتا ، جایی برای موج سواری

Kuta Beach

ساحل کوتا(Kuta Beach) با وجود اینکه ساحل آرامی به نظر می آید، از دهه 1970 به یک جای عالی برای موج سواری، مشهور شده است و از آن زمان یکی از معروف ترین جاهای تماشای بالی به شمار میرود. این ساحل در جنوب جزیره و در دهکده کِلوراهان (Kelurahan) قرار گرفته است. این جا بلند ترین و بهترین ساحل ماسه ای است که در زندگی خود دیده اید.

ساحلی با منظره ها زیبا که به خوبی از آن محافظت شده است. ساحل کوتا، به خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوشی که دارد مشهور است. قسمت جنوبی ساحل معمولا هم در روز و هم در شب شلوغ است. اگر تا انتهای شمالی ساحل قدم بزنید، می توانید با خودتان خلوت کنید و لذت ببرید.

4- پورا بساکی ، از جالب ترین جاهای تماشای بالی

Pura Besakih دروازه ای به سوی آرامش

پورا بساکی (Pura Besakih) یکی از جالب ترین جاهای تماشای بالی است که در دامنه های گونانگ آگونگ (Gunung Agnung) قرار گرفته که مرتفع ترین کوه بالی است. پورا بساکی از مهم ترین معابد کایانگان جاگات است. معابد کایانگان جاگات به معبدهایی گفته می شود که تمام لایه های جمعیتی قبایل متفاوت می توانند در آن ها عبادت کنند؛ در بالی تعداد این معابد 9 عدد است که برای حفظ جزیره از گزند شیطان ساخته شده اند.

نام گذاری معبد بر اساس نام خدای اژدها است که برخی اعتقاد داشتند در دل کوه ها سکونت داشته است. مجموعه معابد اینجا، 28 عدد است که در 7 طبقه ساخته شده اند و تماشا آن ها می تواند برای شما یک تجربه معرکه باشد.

3- سمینیاک ، لوکس و زیبا

Seminyak ساحل فیروزه ای به رنگ اقیانوس هند و آرام

سمینیاک (Seminyak) در جنوب غربی جزیره قرار گرفته است و یکی از مجذوب کننده ترین جاهای تماشای بالی است. سمینیاک، یک شهر کوچک است که از رشد شهر کوتا پدید آمده است. با این که سمینیاک بسیار به کوتا نزدیک است، اما یکی از خاص ترین ها در بین جاذبه های توریستی بالی است و یک تعطیلات عالی برای شما رقم می زند. بوتیک های درجه یک،و رستوران های لوکس و هتل های 5 ستاره، توریست ها را حسابی به خرج می اندازد. پس اگر می خواهید سفری کم خرج تر داشته باشید نباید خیلی این جا بمانید.

این جا جای توریستان متمول است. دریایش برای بسیاری از شناگران پر خطر محسوب می شود اما ساحل سمینیاک یک منظره پانوراما از اقیانوس هند و موج سواران حرفه ای دارد. موج سوارانی که موج های بزرگ را زیر پا می گذارند.

2- تاناه ، مشهورترین معبد هندو

Tanah Lot معبدی روی آب

تاناه (Tanah) که روی یک تکه سنگ بزرگ قرار گرفته یکی دیگر از معروف ترین جاهای تماشای بالی و معابد هندو در این جزیره است. این جا قرن ها در اسطوره ها و افسانه های فرهنگ بالی نقش داشته و دارد. این معبد یکی از 7 معبد دریایی است؛ معابدی که هرکدام، به دیگری دید دارند و به شکل یک زنجیره در جنوب غربی سواحل جزیره بالی به هم متصل اند.

شگفتی های تاناه

تاناه یکی از شلوغ ترین جاذبه های توریستی بالی است، چون در بین توریستان بسیار مشهور است. این جا مخصوصاً در اواخر بعدازظهر و نزدیک به غروب، بسیار شلوغ است. فاصله بین جای پارک ماشین تا معبد، یک مارپیچ بزرگ پر از مغازه ها و غرفه هایی برای خرید سوغاتی است و واقعا هرچیزی که بخواهید در آن پیدا می شود. بعد از عبور از این مارپیچ سوغاتی فروشی، ناگهان معبدی دیده می شود که کمی درون دریا پیشروی کرده است. از تماشای این معبد و شگفتی های آن لذت ببرید!

1- منطقه اُبود بالی ، مهم ترین جاذبه توریستی این جزیره

Ubud تجربه زندگی در جنگل های بارانی

اُبود، که در لیست جاذبه های توریستی بالی بسیار مهم است در میان کشتزارهای برنج مطبق، در کوهپایه کوه های مرکزی بالی قرار گرفته است. اُبود قلب فرهنگی جزیره محسوب می شود و خانه مهم ترین موزه های جزیره است که از از آن جمله می توان به موزه هنر نِکا (Neka) با کلکسیون بسیارگران نقاشی های بالینز، اشاره کرد. موسیقی و پایکوبی هر روز در شهر جریان دارد و گالری های بسیار زیادی برای گردش و تماشا پیدا می کنید.

یک فیلم و کُلی توریست

با اینکه اُبود از مدت ها قبل، مرکز فرهنگ بالیایی(بالینز) است، اما معروفیت اینجا پس از آنکه در کتاب و فیلم Eat,Pray,Love تصویر شد، به طور تصاعدی بیشتر شد و موج توریستان آن هر سال رو به افزایش داشتند. خوشبختانه، یک دوچرخه کافی است تا با اندکی رکاب زدن از فضای تبلیغات و شلوغی خارج شوید و از مزارع برنج در دورتادور اُبود لذت ببرید و آرامشی از از جنس سبزی و تازگی را تجربه کنید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "10تا از جاهای دیدنی بالی که نباید از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10تا از جاهای دیدنی بالی که نباید از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید