هشدار کره شمالی به گوترش: مراقب کلمات خطرناک باش

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، وزارت خارجه کره شمالی با انتقاد از اظهارات دبیرکل سازمان ملل در خصوص حمایت وی از خلع سلاح هسته ای کامل این کشور، این اظهارات را جانبدارانه و غیرمنصفانه توصیف کرد.

هشدار کره شمالی به گوترش: مراقب کلمات خطرناک باش

به گزارش ایسنا به نقل از الحدث، پس از آن که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در ملاقات با یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، گفت که از کوشش ها برای خلع سلاح کامل کره شمالی حمایت می نماید، خبرگزاری رسمی کره شمالی بیانیه ای را از وزارت امور خارجه منتشر کرد.

کیم سون جونگ، معاون وزیر خارجه کره شمالی در این بیانیه گفت: فقط می توانم تاسف عمیق خود را نسبت به اظهارات دبیرکل سازمان ملل که به شکلی آشکار جانبدارانه و غیرمنصفانه بوده و با تعهدات وی در منشور ملل متحد در رابطه با موضوع شبه جزیره کره مغایرت دارد، ابراز کنم.

کیم اضافه کرد که دبیرکل سازمان ملل نباید از دولت یک کشور خاص دستور بگیرد یا بپذیرد، بلکه باید از انجام هر گونه اقدامی که ممکن است به موقعیت او به عنوان یک مقام بین المللی که تنها مقابل سازمان ملل مسئول است، لطمه بزند، خودداری کند.

وی تاکید نمود که خلع سلاح اتمی کامل، قابل راستی آزمایی و برگشت ناپذیر، نقض حاکمیت جمهوری دموکراتیک خلق کره است.

کیم از گوترش خواست در بحبوحه شرایط بسیار وخیم در شبه جزیره کره هنگام بر زبان آوردن کلمات خطرناک مراقب باشد.

کره شمالی طی امسال میلادی، به شکلی بی سابقه موشک آزمایش نموده است.

مقامات کره جنوبی و واشنگتن معتقدند که به نظر می رسد پیونگ یانگ در بحبوحه توقف مذاکرات خلع سلاح هسته ای، برای اولین بار از سال 2017 یک سلاح هسته ای را آزمایش کند.

منبع: فرارو

به "هشدار کره شمالی به گوترش: مراقب کلمات خطرناک باش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کره شمالی به گوترش: مراقب کلمات خطرناک باش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید