مراقبت، معنایی در سیستم بهداشت ما ندارد

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هدف اصلی معاونت پرستاری ارائه مراقبت های با کیفیت و مقرون به صرفه به همه مردم است. می گوید: امر مراقبت در نظام سلامت ما حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان است.

مراقبت، معنایی در سیستم بهداشت ما ندارد

دکتر مریم حضرتی ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: آنچه در همه جوامع علمی و نظام سلامت مورد توجه قرار گرفته، مفهوم دو کلمه health care است. با توجه به این دو مفهوم، سوالی که مطرح می شود این است که ما چه میزان در تحقق اجرای این دو امر مهم پیروز بوده ایم.

وی گفت: اینکه اخیرا در رسانه ها اعلام می شود، بیش از 60 درصد مردم ما از فشار خون خود تا زمانی که مبتلا به عوارض ناتوان کننده آن نشده اند، اطلاع ندارند یا اینکه بیشترین عامل مرگ های زودرس در ایران در سال گذشته به دلیل فشار خون بالا بوده و موارد بسیاری از این قبیل مستنداتی هستند که نشان می دهد چقدر این دو مفهوم مغفول مانده اند.

حضرتی ادامه داد: به عنوان پرستاری که سال ها در این حرفه به صورت تخصصی تلاش کرده، عرض می کنم زمانی که پرستار سلامت جامعه، پرستار سلامت روان، پرستار سلامت سالمندی، پرستار خانواده و پرستار مدرسه در جایگاه حقیقی خود قرار گیرند و به وظایف اصلی خود در جامعه عمل کنند، آنگاه مفهوم مراقبت نه تنها در بالین که در جامعه نیز معنای حقیقی خود را پیدا خواهد کرد.

بنابر اعلام وبدا، وی گفت: اکنون که زمینه رشد برای امر سلامت و مراقبت ایجاد شده، از همه پرستاران و اندیشمندان حوزه مراقبت های پرستاری در هر جایگاه و مقامی می خواهم یکدل و یک زبان، متحد و با جدیت در جهت ارتقای شاخص های مراقبت در جامعه و مراکز مراقبتی و درمانی تلاش کنند و میزان مشارکت در ارتقای کیفی مراقبت در جامعه را مبنای تاثیرگذاری خود بدانند و فراموش نکنیم که میزان سنجش اثربخشی ما بسته به میزان تاثیری است که بر سلامت مردم داشته ایم.

حضرتی در پایان اعلام نمود: معاونت مراقبت پرستاری اکنون قوی تر، مصمم تر و محکم تر از هر زمان دیگری به تلاش های بی وقفه خود در جهت ارتقای حرفه و خدمت به مردم ادامه خواهد داد و بدون شک مثل همیشه همراهی و همیاری همه گروه های پرستاری در این امر مهم است.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی

به "مراقبت، معنایی در سیستم بهداشت ما ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت، معنایی در سیستم بهداشت ما ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید