شرایط بازدید از موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز 1400 اعلام شد

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از نوبت دهی زمان بازدید از موزه های این مجموعه در ایام نوروز 1400 با رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد.

شرایط بازدید از موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز 1400 اعلام شد

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، با توجه به فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تهران در ایام نوروز 1400 در پی بخشنامه صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین ضوابط کاری ابلاغ شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بازدید از موزه های مجموعه نیاوران با در نظر دریافت پروتکل های بهداشتی از ساعت 9 تا 19 در سه نوبت با سقف پذیرش محدود، طبقه بندی شده است.

امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اعلام این خبر گفت: با توجه به بحران ویروس کرونا محدودیت هایی در بازدیدها اعمال شده و به منظور حفاظت پیشگیرانه در سلامت کارکنان، بازدیدنمایندگان و صیانت از آثار موزه ای و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این مجموعه و پیشگیری از ازدحام گردشگران، با در نظر دریافت ظرفیت پذیرش محدود، در ایام نوروز 1400 میزبان علاقه مندان خواهیم بود.

بلیتخریداری شده در هر نوبت صرفاً در همان نوبت دارای اعتبار است

او اضافه کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اتکا به کارشناسی اجرا شده از اول تا دوازدهم فروردین ماه از ساعت 9 صبح تا 19 در سه نوبت مختلف با ظرفیت پذیرش روزانه 1500 نفر پذیرای گردشگران است و فروش بلیت ورودی تا ساعت 17:30 انجام خواهد شد.از اینرو با اجرای طرح نوبت دهی فروش بلیت در این مجموعه، به منظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بازدیدنمایندگان می بایست به ساعت درج شده بر روی بلیت توجه کرده و در هنگام بازدید، زمان خود را مدیریت نمایند، چراکه بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفاً در همان نوبت دارای اعتبار است.

علاوه بر خرید بلیت از طریق گیشه، امکان خریدبلیتاینترنتی نیزفراهم است

مدیر مجموعه نیاوران ادامه داد: با توجه به اینکه علاوه بر امکان خرید بلیت الکترونیکی از طریق گیشه های فروش در مبادی ورودی مجموعه نیاوران، امکان خرید بلیت به صورت اینترنتی نیز فراهم است، گردشگران می توانند به منظور پیشگیری از ازدحام جمعیت در مبادی ورودی و به حداقل رساندن تماس های فیزیکی، با اطلاع از زمان بندی فروش بلیت موزه های این مجموعه، نسبت به خرید اینترنتی از طریق درگاه فروش بلیت به آدرس bilit.tafrihati.com و نرم افزار پرداخت الکترونیک تاپ در تلفن همراه اقدام نمایند.

پیش از مراجعه حضوری، پروتکل های بازدید از مجموعه را بخوانید

امیر رضا شریف نیا مدیر این مجموعه با بیان این که انتظار می رود در ایام نوروز مخاطبان و علاقه مندان موزه ای با مسئولیت اجتماعی بیشتری به بازدید از موزه ها بیایند و در پاسداری از میراث فرهنگی و جلوگیری از گسترش این بیماری همگام باشند، در پایان گفت: گردشگران حتماً می بایست پیش از مراجعه حضوری به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، پروتکل های بهداشتی و ضوابط بازدید درج شده در وبسایت این مجموعه به آدرس niavaranmu.ir و همچنین صفحه رسمی اینستاگرام به آدرس niavaran.mu را دقیق مطالعه کرده و موارد آن را حین بازدید رعایت فرمایند.

شایان ذکر است مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در تاریخ های 30 اسفند 99 و سیزدهم فروردین 1400 تعطیل بوده و امکان پذیرش گردشگران را ندارد.

پروتکل بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز 1400

پروتکل ویژه بازدید از این مجموعه برای مدت زمان بحران بیماری کرونا تدوین شده توسط کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه معاونت میراث فرهنگی به این شرح است:

- در صورت مراجعه حضوری بلیت خود را به صورت الکترونیکی و با کارت بانکی تهیه فرمایید. علاوه بر این امکان تهیه بلیت به صورت اینترنتی از طریق درگاه فروش بلیت به آدرس bilit.tafrihati.com و نرم افزار پرداخت الکترونیک تاپ در تلفن همراه نیز فراهم است.

- به منظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفاً در همان نوبت دارای اعتبار است. (عدم حضور به موقع به منزله انصراف از بازدید است و امکان بازدید در نوبت های بعدی به هیچ عنوان مقدور نمی باشد)

- زمان بازدید و ضوابط را در شبکه های الکترونیکی موزه از پیش مطالعه فرمایید.

- بروشورهای کاغذی به دلیل ممانعت از انتقال آلودگی جمع آوری شده است. اطلاعات را از سایت و سایر فضاهای مجازی مجموعه مطالعه فرمایید.

- استفاده از ماسک در تمام مدت حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران الزامی است.

- فاصله گذاری بهداشتی (حداقل دو متر مربع) را در طول بازدید، با بازدیدنمایندگان و کارکنان موزه رعایت فرمایید.

- بازدید گروهی به همراه تور به دلیل کم شده فاصله اجتماعی تعیین شده با سایر بازدیدنمایندگان ممنوع است.

- راهنمایان موزه با حفظ فاصله گذاری بهداشتی تنها جوابگوی سئوالات محدودی می باشند و امکان شرحات کامل در خصوص موزه و آثار میسر نمی باشد.

- حتی المقدور از به همراه آوردن بچه ها زیر 7 سال خودداری فرمایید. در صورت همراه بودن بچه ها در بازدید، از ماسک استفاده کرده و مانع از تماس سطوح، نشستن و لمس آثار توسط بچه هاتان شوید و از خارج شدن آن ها از راستا بازدید و خوردن و آشامیدن در طول بازدید ممانعت به عمل آورید.

- با کارکنان جهت بررسی دمای بدنتان در بخش های ورودی موزه، همکاری لازم را داشته باشید.

- در صورت مشاهده علائم بالینی این بیماری در شما، برای حفظ سلامت کارکنان موزه و سایر بازدیدنمایندگان از ورود شما به موزه ممانعت خواهد شد.

- از آوردن نوشیدنی و خوراکی به داخل موزه جداً خودداری فرمایید.

- از مواد ضدعفونی نماینده شخصی در فضای موزه به دلیل تأثیر احتمالی تخریبی بخار و گازهای متصاعد شده بر آثار، خودداری نمایید.

- در راستا تعیین شده حرکت فرمایید.

- به فاصله تعیین شده از آثار توجه کرده و آن را رعایت نمایید.

- فیلمبرداری و عکسبرداری غیرحرفه ای صرفاً در محوطه باز مجموعه مجاز بوده و در داخل موزه ها به دلیل کم شدن فاصله اجتماعی تعیین شده با سایر بازدیدنمایندگان هرگونه تصویربرداری ممنوع است. (هرگونه فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه ای با تجهیزات جانبی بدون اخذ مجوزهای لازم ممنوع است)

- در طول راستا بازدید، سطوح دیوار، درب ها، نرده ها، حفاظ های شیشه ای و غیر شیشه ای، تابلوهای معرفی و زیرنویس ها و ... را به منظور عدم انتقال آلودگی لمس نفرمایید.

- تزئینات وابسته به معماری و آثار را لمس نفرمایید.

- از نشستن در راستا بازدید خودداری فرمایید.

- در هنگام بازدید در صورت توقف برای مکالمه، روبروی هم قرار نگیرید بلکه کنار هم با حفظ فاصله گذاری بایستید.

- در هنگام استفاده از سرویس های بهداشتی موزه، موارد بهداشتی را رعایت فرمایید.

- در هنگام بازدید در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط توسط سایرین، موارد را به مراقبان موزه اطلاع دهید.

- در صورت عدم رعایت این ضوابط بهداشتی، از ورود یا ادامه بازدید شما ممانعت خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شرایط بازدید از موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز 1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بازدید از موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ایام نوروز 1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید