ساخت استار وارز: بتل فرانت 3 از سوی الکترونیک آرتز لغو شده است

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، دو بازی سری بتلفرانت که به وسیله استودیوی دایس پیشرفته بودند، برای کمپانی الکترونیک آرتز از لحاظ اقتصادی موفقیت های خوبی کسب کردند. حتی با وجود اینکه نسخه دوم آغاز وحشتناکی داشت، سازنده در نهایت توانست به مرور زمان همه چیز را برای بازی تغییر دهد و آن را به یک تجربه خوب تبدیل کند. با این حال، به نظر می رسد که الکترونیک آرتز تمایلی برای ادامه این سری ندارد.

ساخت استار وارز: بتل فرانت 3 از سوی الکترونیک آرتز لغو شده است

به گفته روزنامه نگار مشهور حوزه بازی های ویدیویی، تام هندرسون، بازی سوم بتلفرانت به وسیله استودیوی دایس معرفی شده بود، اما الکترونیک آرتز به عنوان ناشر این مجموعه به علت هزینه های صدور مجوز این بازی را کنسل کرد. از طرفی یکی از توسعه دهندگان ناشناس سابق دایس ادعا نموده که این بازی باید 20 درصد نسبت به قبل فروش بیشتری می نموده تا بتواند به همان مقدار هزینه ها را جبران کند.

هندرسون بیان نموده با توجه به اینکه تعدادی از توسعه دهندگان کلیدی سری بتلفرانت نظیر کارگردان خلاقیت و طراح اصلی بازی در سال گذشته استودیوی دایس را ترک نموده اند، بعید به نظر می رسد که این سازنده روی بازی دیگری از این سری کار کند. او ادعا می نماید که علاوه بر بتلفیلد 2042 که اخیرا عرضه شده است، دایس در حال حاضر روی یک بازی نو از این سری کار می نماید که احتمالا تا سال 2023 منتشر می گردد.

به گفته هندرسون، در حال حاضر دو بازی از دنیای استار وارز در استودیوهای متعلق به الکترونیک آرتز در حال توسعه هستند. گفته می گردد که هر دوی آن ها بازی های تک نفره و روایت محور محسوب می شوند. احتمالا یکی از این ها دنباله ای برای بازی Star Wars Jedi: Fallen Order از استودیوی ریسپاون خواهد بود که هم توسعه دهنده و هم ناشر به صراحت اعلام نموده اند که این بازی قرار است توسعه داده گردد. البته با توجه به موفقیت این بازی در سال 2019، ساخت دنباله ای از آن چندان دور از انتظار نیست.

بعلاوه سال گذشته، تعیین شد که یک اسپین آف از سری بتلفرانت در شعبه ونکوور الکترونیک آرتز و استودیو کرایتیریون در دست ساخت بوده که مانند بسیاری دیگر از بازی های استار وارز تحت مالکیت این کمپانی، لغو شده است. از طرفی در سال 2019، استودیوی دایس بیان کرد که به علت محبوبیت روزافزون بتلفرانت 2، این سازنده برنامه ای برای ساخت دنباله آن ندارد. بتلفرانت 2 در نوامبر 2017 عرضه شد و به علت اتکا به لوت باکس ها و ریزتراکنش ها با نقدها گسترده ای روبرو شد. با این حال نکات گفته شده به سرعت حذف شدند و نقشه راه محتوای بازی پس از انتشار با استقبال هواداران همراه شد.

از طرفی کمپانی لوکاس فیلم در ژانویه تأیید کرد که قرارداد انحصاری سری محبوب استار وارز با الکترونیک آرتز قرار است به علت همکاری با یوبی سافت برای ساخت یک بازی دنیا باز نو از این مجموعه به انتها برسد. البته الکترونیک آرتز در پاسخی تأکید کرد همکاری طولانی مدتش با این کمپانی برای سال های آینده همچنان ادامه خواهد داشت. در نهایت با توجه به سابقه پرتلاطم این شرکت با مجوز استار وارز و سابقه اثبات شده تام هندرسون با افشای اطلاعات، باور این گزارش چندان سخت نیست.

منبع: VGC

منبع: دیجیکالا مگ

به "ساخت استار وارز: بتل فرانت 3 از سوی الکترونیک آرتز لغو شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت استار وارز: بتل فرانت 3 از سوی الکترونیک آرتز لغو شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید