ثبت نام 5200 نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از ثبت نام5200 متقاضی در سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی در فراخون دوم بنیاد ملی نخبگان اطلاع داد.

ثبت نام 5200 نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

عباس ابراهیمی، با اشاره به مسائل و چالش های موجود در بخش اشتغال، توضیح داد: مشکل عدم اشتغال تخصصی مستعدان یکی از چالش های فضای نخبگانی کشور است و به همین علت بنیاد ملی نخبگان در امسال کوشش دارد نه تنها از طرق مختلف این مشکل را کاهش دهد بلکه آنان را برای رسیدن به اشتغال موثر حمایت کند تا این افراد ضمن قرارگیری در جایگاه شغلی مرتبط، بتوانند اثرگذاری بهینه در جامعه داشته باشند.

ابراهیمی یادآور شد: هدف از اشتغال نخبگانی، تنها اشتغال نیست بلکه اثرگذاری این افراد است. به همین منظور در اسفندماه سال گذشته، دولت آئین نامه جذب و به کارگیری نخبگان در دستگاه های اجرایی را به تصویب رساند تا این مصوبه با همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور اداری و استخدامی اجرایی گردد.

معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: بعلاوه شیوه نامه شناسایی مربوط به آیین نامه جذب در خرداد ماه امسال تصویب و ابلاغ شده و دستگاه های اجرایی مکلف شدند که براساس این شیوه نامه و شناسایی نخبگان که به وسیله بنیاد ملی نخبگان انجام می گردد، جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان در فراخوان اول 2200 نفر متقاضی جذب در دستگاه های اجرایی را داشته، گفت: از این تعداد 55 درصد در مقطع دکتری، 35 درصد مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به 10 درصد نیز در مقطع کارشناسی بودند و از میان متقاضیان فراخوان اول حدود 40 درصد شرایط استعدادی لازم را جهت معرفی به سازمان اداری و استخدامی دارا بودند.

وی با اشاره به ثبت نام 5200 نفر در فراخوان دوم نیز گفت: در فراخوان دوم شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی از میان 5200 متقاضی شناسایی برای آیین نامه جذب، 2300 نفر شرایط اولیه را دارا بوده و پرونده ایشان در کارگروه شناسایی مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی با بیان اینکه اصلی ترین کانون ارزیابی که با بنیاد ملی نخبگان همکاری می نماید کانون ارزیابی ارتش است، اضافه کرد: در مرحله اول پرونده متقاضیان جذب در دستگاه های اجرایی آنالیز شد و افرادی که شرایط اولیه را داشتند به کانون های ارزیابی معرفی شدند و روند آنالیز افراد متقاضی در مرحله دوم نیز در دست آنالیز است و همچون فرایند مرحله اول افراد در گروه های 200 نفره بعد از ارزیابی به سازمان اداری و استخدامی کشور معرفی می شوند که فرایند جذب آنها در دستگاه ها شروع گردد.

ابراهیمی بعلاوه از تدوین شیوه نامه نگهداشت نخبگان با همکاری سازمان اداری و استخدامی اطلاع داد و گفت: این شیوه نامه حاوی راستا شغلی است و معیاری برای استمرار شرایط بهره مندی از تسهیلات آیین نامه است، که به زودی تدوین و به دستگاه ها ابلاغ می گردد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ وی در انتها با بیان اینکه دامنه معرفی مستعدان و نخبگان برای جذب، وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی و شرکت های عمومی غیردولتی هستند، گفت: سازمان اداری و استخدامی براساس احتیاج دستگاه ها برای جذب، افراد را به دستگاه ها معرفی خواهد نمود.

وبلاگ تالار پذیرایی علمی پزشکی دانشگاه و کنکور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ثبت نام 5200 نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 5200 نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید