ترویج زایمان طبیعی نیازمند اطلاع رسانی عمومی است

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر فواید علمی و پزشکی زایمان طبیعی گفت: ترویج و توسعه این نوع زایمان باید در سطح جامعه اطلاع رسانی عمومی گردد.

ترویج زایمان طبیعی نیازمند اطلاع رسانی عمومی است

وبلاگ تالار پذیرایی تبریز -آقای نقی پور در جلسه کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی با اشاره به اهمیت تحلیل داده های آماری درباره زایمان های طبیعی، گفت: با تشکیل کار گروهی اختصاصی آمار تحلیلی درصد بالای سزارین در مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی باید آنالیز و تحلیل گردد تا با ارائه راهکار های لازم آمار زایمان طبیعی در آذربایجان شرقی افزایش یابد.

لازم است گروه های تخصصی زنان، بیهوشی و مامایی در جلسات ویژه گایدلاین های زایمان بدون درد را احصا و با آموزش به ماما ها در جهت ترویج زایمان طبیعی با جدیت اقدام نمایند.

فرهنگ سازی در راستای ترویج زایمان طبیعی لازم است.

انتظار می رود روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با همکاری رسانه های استان ضمن تهیه محتوای رسانه ای ترویج زایمان طبیعی در قالب آموزش های تاثیرگذار رسانه ای، نسبت به ترغیب و تشویق خانوار ها و بانوان به زایمان طبیعی اقدام کند، چون در حوزه مطلع سازی و اطلاع رسانی نارسایی هایی وجود دارد که باید جبران گردد.

آقای احمدیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت تشکیل تیمی با هدف افزایش زایمان های طبیعی در مراکز درمانی و بهداشتی، گفت: ساماندهی فرآیند زایمان طبیعی در مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی با آموزش های حین تحصیل، آموزش های مداوم و نظارت های مستمر بر عملکرد می تواند یکی از راهکار های تحقق این هدف باشد.

برنامه ترویج زایمان طبیعی با هدف ارتقای سلامت مادران و نوزادان از سال 1393 در سراسر کشور به اجرا درآمده است و از جمله دستاورد های این برنامه می توان به کاهش سزارین در کشور، تحول در ارائه خدمات زایمان طبیعی و برگزاری کلاس های آمادگی برای زایمان به طور رایگان در مراکز دولتی و بهینه سازی و توسعه بلوک های زایمانی اشاره نمود.

ک

وبلاگ تالار پذیرایی آذربایجان شرقی تبریز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ترویج زایمان طبیعی نیازمند اطلاع رسانی عمومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترویج زایمان طبیعی نیازمند اطلاع رسانی عمومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید