تغییر دلخواه پس زمینه در کنفرانس ویدیویی گوگل میت ممکن شد

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، گوگل پس از گذشت چندین ماه از توسعه نرم افزار تماس ویدیویی خود گوگل میت، امکان تغییر دلخواه پس زمینه را هنگام مکالمه ویدیویی فراهم کرد.

تغییر دلخواه پس زمینه در کنفرانس ویدیویی گوگل میت ممکن شد

در حالی که کرونا در سراسر جهان همچنان ادامه دارد و با توجه به قرار داشتن در فصل پاییز و زمستان، احتمال خانه نشینی بیشتری می رود، گوگل تلاش می کند بر جذابیت های میت بیفزاید تا کاربران بیشتری را به سمت استفاده از آن سوق دهد. این شرکت چندی پیش لوگوی برخی محصولات اداری خود از جمله گوگل میت را تغییر داد و اکنون ویژگی دیگری را به آن افزوده است.

یکی از ویژگی های زوم که رقیب گوگل میت محسوب می شود، تصاویر پس زمینه آن بود. اکنون گوگل میت به روزرسانی تازه ای برای پس زمینه سرویس کنفرانس خود ارائه داده تا جذابیت و قابلیت استفاده از آن در محیط های مختلف را بیشتر کند.

تا پیش از این فقط امکان استفاده از پس زمینه واقعی تصویر دوربین در گوگل میت فراهم بود. از ماه سپتامبر این نرم افزار قابلیت محو کردن پس زمینه را هم افزود و اکنون این امکان وجود دارد که کاربران پیش از آغاز تماس تصویری یا ضمن آن، پس زمینه دلخواه خود را انتخاب کنند. این ویژگی به تدریج برای کاربران در نسخه وب دردسترس قرار می گیرد اما به احتمال زیاد به زودی در نسخه های اندروید و iOS هم شاهد آن خواهیم بود.

برای تغییر پس زمینه گزینه مخصوصی در گوگل میت وجود دارد که پیش از آغاز جلسه و همین طور در میان جلسه قابل استفاده است و به کمک آن می توان پس زمینه را محو کرد، تصویر از پیش بارگذاری شده ای را برگزید یا تصویر تازه ای را از دستگاه آپلود کرد و بدین ترتیب حتی اگر کاربران در جایی باشند که نخواهند پس زمینه تعیین باشد، می توانند برای تماس ویدیویی آن را تغییر دهند.

گوگل اعلام کرده که در حال حاضر استفاده از ویژگی تغییر پس زمینه می تواند باعث کند شدن دستگاه شود و استفاده از نرم افزارهای دیگر هم زمان با تماس ویدیویی موجب اجرای آهسته تر آن ها می شود.

  • چطور از گوگل میت به عنوان جایگزینی برای زوم یا اسکایپ استفاده کنیم؟

عکس کاور: استفاده از گوگل میت در لپ تاپ

Credit: Shutterstock/Yalcin Sonat

منبع: Mashable

منبع: دیجیکالا مگ

به "تغییر دلخواه پس زمینه در کنفرانس ویدیویی گوگل میت ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر دلخواه پس زمینه در کنفرانس ویدیویی گوگل میت ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید