ترامپ: سران پنتاگون برای راضی نگه داشتن مقاطعه کاران نظامی، جنگ راه می اندازند

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در کاخ سفید گفت، رهبران و روسای پنتاگون احتمالا از وی خوششان نمی آید و آنها را متهم کرد که کاری جز جنگ افروزی ندارند و این مساله خوشحالی مداوم تسلیحات سازان و مقاطعه کاران نظامی را در پی دارد.

ترامپ: سران پنتاگون برای راضی نگه داشتن مقاطعه کاران نظامی، جنگ راه می اندازند

به نقل از خبرگزاری رویترز، ترامپ در کنفرانس خبری خود بار دیگر مدعی شد داستان مجله آتلانتیک یک فریب بوده و گفت: من نگفتم ارتش عاشق من است، من گفتم سربازان.

با این حال وی افزود: سران پنتاگون احتمالا عاشق من نیستند، چون آنها چیزی جز جنگ نمی خواهند تا همه شرکت های شگفت آوری که بمب و هواپیما و چیزهای دیگر می سازند، شاد باشند.

روابط ترامپ با سران ارتش از زمانی که تهدید کرد از قانون شورش برای استفاده از ارتش جهت اجرای قانون در زمان اعتراضات پس از کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس استفاده خواهد کرد، تیره شده است. ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد مشترک تاسف خود را از همراهی با ترامپ در میدان لافایت در جریان اعتراضات اعلام کرده است.

مایک اسپر، وزیر دفاع ترامپ نیز از مقاطعه کاران شرکت ریتون، لابی ارشد واشنگتن در زمینه تسلیحات بوده است.

ترامپ در ادامه گفت: خیانت های جهانی یکی پس از دیگری وجود دارد که ما از جنگ های بی پایان بیرون نرویم و تقلب متحدان ناتو را نادیده بگیریم.

این اظهارنظر واکنش های مختلفی را به همراه داشت، برخی به انتقاد از ترامپ بابت حملات به دولت خودش پرداخته و برخی هم تاکید کردند که این اظهارات منطقی هستند و هشدار دوآیت آیزنهاور، رئیس جمهوری وقت آمریکا را در 1961 نقل کردند که درباره تهدید اقدامات مشترک از سوی ارتش آمریکا و صنعت خصوصی تسلیحات سازی صحبت کرده بود.

دیگران به انتقاد از اظهارات ترامپ پرداخته و گفتند که پیام او با آنچه آیزنهاور گفت، تفاوت دارد.

برخی هم گفتند که به نظر می رسد ترامپ به اعتراض به آن چیزی پرداخته که خودش بودجه اش را مشخص کرده است.

شهروندان آمریکایی رسوایی اخیر ترامپ را از یاد نبرده اند که اخیرا در گزارش آتلانتیک منتشر شد و درباره مسخره کردن کهنه سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول بود که ترامپ آنها را بابت کشته شدنشان بازنده توصیف کرد.

ترامپ قویا این ادعاها را رد کرد و کارمندان کاخ سفید آن را بی پایه و اساس دانستند. در جریان این کنفرانس خبری، ترامپ بار دیگر اتهامات را رد کرد و گفت، تنها یک حیوان می تواند چنین چیزی را بگوید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ: سران پنتاگون برای راضی نگه داشتن مقاطعه کاران نظامی، جنگ راه می اندازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: سران پنتاگون برای راضی نگه داشتن مقاطعه کاران نظامی، جنگ راه می اندازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید