تاکستان های گودالی لانزاروت اسپانیا

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، لانزاروت شرقی ترین جزیره از مجمع الجزایر قناری است که به کشور اسپانیا تعلق دارد. حواشی اراضی پوشیده از لاوا در جزیره لانزاروت به اراضی پوشیده از خاکسترهای آتشفشانی موسوم به لاپیلی یا پیکون منتهی می گردند که دارای شرایطی ایده آل برای پرورش درختان تاک می باشند.

تاکستان های گودالی لانزاروت اسپانیا لانزورت یک جزیره اسپانیایی در اقیانوس اطلس است. این جزیره به وسیله فوران های آتشفشانی بیش از 15 میلیون سال پیش شکل گرفت. هیچ زمین سبزی در اینجا وجود ندارد تنها جریان های گدازه منجمد و دشت های وسیع خاک های سیاه و خاکستری دیده می گردد. هوا در تمام طول سال گرم و خشک است و باران یک پدیده نادر است. به طور میانگین بیش از 16 روز بارانی در سال وجود ندارد. جای تعجب است که هیچ چیزی در اینجا اصلا رشد نمی نماید. اما لانزورت تاکستان های وسیع دارد!

هریک از انگور ها در یک گودال به عمق یک متر با 4 تا 5 متر عرض کاشته شده اند و به وسیله دیوارهای سنگی نیم دایره ای به نام زوکوس احاطه شده اند. این گودال ها دو هدف دارند اول اینکه گیاه را از بادهای شدید حفظ می نماید و دوم اینکه خاک های آتشفشانی رطوبت را بسیار خوب حفظ می نمایند بنابراین حتی در نبود باران، گیاه آب کافی برای رشد دارد. این گودال ها منطقه وسیعی از مرکز لانزورت را پوشش می دهند و از دور گویی هزاران شهاب سنگ به زمین برخورد نموده اند. این عناصر بصری منظره منحصربفرد سورئال و زیبایی ایجاد نموده است. لانزورت در حال حاضر حدود دو هزار هکتار تاکستان فعال دارد. برای جزیره ای با مساحت 862 کیلومتر مربع این نسبت قابل توجهی از فضای زمین است.

منبع: سایت برترینها

منبع: راسخون

به "تاکستان های گودالی لانزاروت اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکستان های گودالی لانزاروت اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید