بی بی کرم یا سی سی کرم؛ کدامیک برای پوست شما بهتر است؟

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، بی بی کرم و سی سی کرم در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب نموده اند. اگر زیاد به مغازه هایی که لوازم آرایشی می فروشند سر می زنید، حتما بی بی کرم و سی سی کرم را دیده اید، ولی احتمالا تفاوت بین این دو کرم را نمی دانید. بی بی کرم و سی سی کرم محصولات چندکاره ای هستند که هم جنبه آرایشی دارند و هم در مراقبت از پوست مفید هستند. اگر می خواهید با کاربرد این دو کرم و تفاوت بین آن ها آشنا شوید، مقاله ای درستی را برای خواندن انتخاب کرد ه اید. در مقاله ای که امروز در مجله خبرنگاران برای شما آماده نموده ایم قرار است شما را به طور کلی با بی بی کرم و سی سی کرم آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را درباره آن ها در اختیارتان قرار دهیم. علاوه بر این برترین محصول را با توجه به نوع پوست معرفی می کنیم. تا انتها مقاله ما را همراهی کنید.

بی بی کرم یا سی سی کرم؛ کدامیک برای پوست شما بهتر است؟

بی بی کرم و سی سی کرم چه کاربردی دارند؟

با توجه به مواد تشکیل دهنده، از بی بی کرم و سی سی کرم به عنوان محصولات زیر استفاده می گردد.

 • پرایمر
 • کانسیلر
 • کرم پودر (فاندیشن)
 • هایلایتر
 • مرطوب نماینده
 • محصول مات نماینده
 • درمان و مراقبت از پوست
 • کرم ضدآفتاب

بی بی کرم و سی سی کرم به عنوان محصولات چندمنظوره گزینه های خوبی برای آسان کردن روتین پوستی محسوب می شوند. با استفاده از کرم های ذکر شده می توانید در زمان، پول و حتی فضای روزی میز آرایش خود صرفه جویی کنید.

بی بی کرم چیست؟

بی بی کرم یک محصول آرایشی است که برای پوست فواید مختلفی دارد. BB مخففbeauty balm (بالم زیبایی) یاbelmish balm (بالم پوشاننده لک) است . بی بی کرم برای اولین بار در سال 1960 میلادی به وسیله دکتر کریستین شرامک در آلمان فراوری شد. این نوع کرم اول در کره جنوبی به معروفیت رسید و از سال 2011 توانست محبوبیت زیادی را در کشور های مختلف به دست بیاورد. این محصول پوشش دهی مبه وسیلهی ارائه می دهد؛ بنابراین برترین گزینه برای پوشانندن لکه های پوستی جزئی است.

با استفاده از این محصول یک آرایش طبیعی خواهید داشت. بی بی کرم مواد تشکیل دهنده ای دارد که معمولا از آن ها در محصولات مراقبت از پوست استفاده می گردد. این یعنی با به کار بردن این محصول می توانید مسائل پوستی خود را تا حدودی پوشش دهید و در حین حال از پوست خود مراقبت کنید. برندهای مختلف بی بی کرم ترکیبات متفاوتی دارند؛ با این حال بسیاری از انواع بی بی کرم حاوی ترکیبات زیر هستند.

 • ترکیبات محفاظت نماینده از پوست مانند ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها
 • مرطوب نماینده ها مثل هیالورونیک اسید، گلیسرین، پانتنول و سرامیدها
 • SPF معدنی از جمله زینک اکسید و تیتانیوم دی اکسید
 • روشن نماینده ها مثل نیاسینامید و ریشه شیرین بیان
 • ترکیبات سفت نماینده پوست مانند پپتیدها و کلاژن هیدرولیز شده

فواید بی بی کرم

معمولا فایده ای اصلی بی بی کرم هیدراته کردن پوست خشک تلقی می گردد. این کرم بافت نرمی دارد. SPF موجود در انواع بی بی کرم به شدت متغیر است. انجمن متخصصین پوست آمریکا پیشنهاد می نماید هر روز از کرم ضدآفتاب حاوی SPF 30 یا بیشتر بهره ببرید. اگر SPF بی بی کرم کمتر از مقدار ذکر شده باشد، باید روی پوستتان کرم ضدآفتاب هم بزنید. در ادامه به طور خلاصه فواید بی بی کرم را آنالیز نموده ایم.

1. مسدود کردن اشعه های مضر

بی بی کرم به عنوان یک سد دفاعی بین پوست و کرم پودر سنگین عمل می نماید و به همین خاطر بسیاری از انواع این کرم حاوی SPF هستند.

2. هیدراته کردن پوست

این محصول صرف نظر از اینکه پوست چرب است یا خشک، انواع پوست را مرطوب و هیدراته می نماید.

3 . اصلاح نماینده رنگ پوست

بیشتر اوقات بی بی کرم های رنگی شبیه به کرم پودر سبک تر هستند و به محو کردن و اصلاح مسائل پوستی یاری می نمایند. پوشش دهی این محصولات بیشتر از کرم پودر است.

4 . تغذیه کردن پوست

بی بی کرم معمولا حاوی ترکیباتی مثل آنتی اکسیدان ها است که با رادیکال های آزاد که منجر به آسیب به پوست می شوند مبارزه می نمایند .

سی سی کرم چیست؟

سی سی کرم شبیه به بی بی کرم است، اما پوشش دهی بیشتری دارد. CC مخفف کنترل نماینده رنگ (color control) یا اصلاح نماینده رنگ پوست (complexion corrector) است. این کرم به طور ویژه برای اصلاح مسائل پوستی مختلف از جمله مسائل زیر فرمول بندی شده است.

 • قرمزی
 • کدری
 • حلقه های سیاه دور چشم
 • ناهمگونی رنگ پوست
 • هایپرپیگمنتیشن (مانند لکه های قهوه ای)
 • جای جوش

بسیاری از ترکیبات سی سی کرم و بی بی کرم مشترک هستند . در ادامه ترکیبات موجود در سی سی کرم را نام برده ایم.

 • ترکیبات محافظت نماینده از پوست از جمله ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها
 • SPF معدنی مثل زینک اکسید و تیتانیوم دی اکسید
 • روشن نماینده ها مانند مثل نیاسینامید و ریشه شیرین بیان
 • ترکیبات سفت نماینده پوست مانند پپتیدها و کلاژن هیدرولیز شده
 • ترکیبات تسکین دهنده مثل چای سبز، سویا و کره شی (شی باتر)

معمولا سی سی کرم روی خواص ضدپیری تمرکز می نماید. سی سی کرم ها با SPF فرمول بندی شده اند و ترکیباتی دارند که چین وچروک و لکه های پیری را محو می نمایند. سی سی کرم در مقایسه با بی بی کرم غلظت سبک تری داشته و معمولا بافتی نرم و خامه ای و نمایی مات دارد.

فواید سی سی کرم

در ادامه به مزایای سی سی کرم اشاره نموده ایم .

1. بهبود حلقه های سیاه دور چشم

حلقه های سیاه دور چشم باعث کاهش زیبایی صورت شما می شوند. سی سی کرم با رنگ زرد خود به کاهش ظاهر این حلقه های سیاه یاری می نماید.

2. کاهش قرمزی و رنگ رفتگی پوست

استفاده از نوعی از سی سی کرم که ته رنگ سبز دارد می تواند به کاهش قرمزی پوست یاری کند.

3. به حداقل رساندن خطوط ظریف و چین وچروک

سی سی کرم ظاهر خطوط ظریف و چین وچروک را مورد هدف قرار می دهد. ترکیبات مفید برای پوست موجود در این کرم از جمله ویتامین های C و E به مبارزه با خشکی پوست، بهبود قابلیت ارتجاعی پوست و فراوری کلاژن یاری می نمایند.

تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم

بی بی کرم و سی سی کرم با یکدیگر تفاوت هایی دارند. باید این کرم ها را با توجه به عوامل مختلف از جمله نوع پوست و انتظاراتی که از محصول دارید انتخاب کنید. اگر قصد خرید کرم های ذکر شده را دارید، اول از همه باید با تفاوت بین این دو کرم آشنا باشید تا بتوانید درست انتخاب کنید. هنگام انتخاب کرم باید به نوع پوست خود توجه کنید. در ادامه با توجه به نوع پوست گفته ایم که بی بی کرم برای پوست شما مناسب تر است یا سی سی کرم.

1. پوست چرب

سی سی کرم برترین گزینه برای پوست چرب به شمار می رود. این نوع کرم بافت ماتی دارد و به خوبی روی پوست پخش می گردد. بی بی کرم از طرف دیگر ممکن است برای پوستتان که چرب است، رطوبت بیش از حد و غیرضروری ایجاد کند. هنگام خرید سی سی کرم در پی انواع بدون چربی باشید که دارای ترکیباتی از جمله سیلیس، خاک رس و زغال هستند که خاصیت مات نمایندگی دارند.

 • 4 گام کلیدی در روتین مراقبت از پوست چرب که نباید از آن ها غافل شوید

2 . پوست مستعد آکنه

اگر پوستتان مستعد جوش و آکنه است، از سی سی کرم بهره ببرید. بافت سبک این کمتر باعث می گردد احتمال اینکه بعد از استفاده از آن دچار جوش شوید کمتر گردد. در پی انواعی از سی سی کرم باشید که بدون چربی هستند و با سالیسیلیک اسید، عصاره درخت چای و خاک رس کولایدل فرمول بندی شده اند.

 • روتین مراقبت از پوست جوش دار که مثل یک معجزه عمل می نماید

3. پوست خشک

بی بی کرم حاوی خواص هیدراته نماینده است و برترین گزینه برای پوست خشک به شمار می رود. باید در پی ترکیبات مرطوب نماینده از جمله سرامیدها، هیالورونیک اسید، گلیسیرین و پانتنول در بی بی کرم باشید.

 • هر آنچه باید درباره مراقبت از پوست خشک بدانید

تفاوت بین سی سی کرم و بی بی کرم با کرم پودر

کرم پودر یک محصول آرایشی همرنگ پوست است که از آن برای یکنواخت کردن رنگ پوست استفاده می گردد. این محصول یک گزینه ایدئال برای پوشاندن مسائلی مثل قرمزی پوست و هایپرپیگنتیشن به شمار می رود. می توانید کرم پودر را در انواع مختلف از جمله مایع، کرم، پودر فشرده، موس و استیکی وجود دارد. جلوه های نهایی کرم پودر از درخشان تا مات در تغییر هستند و مقدار پوشش دهی آن ها هم فرق دارد.

کرم پودر در مقایسه با بی بی کرم و سی سی کرم سنگین تر است و پوشش دهی بیشتری را ارائه می دهد. کرم پودر معمولا فاقد ترکیبات محافظت نماینده از پوست است و به همین خاطر یک محصول چندمنظوره محسوب می گردد. اگر می خواهید از کرم پودر بهره ببرید، باید روی پوستتان کرم ضدآفتاب و پرایمر هم بزنید . اگر از بی بی کرم یا سی سی کرم بهره ببرید، به محصولات ذکر شده احتیاج پیدا نخواهید کرد.

تفاوت بین سی سی کرم و بی بی کرم با مرطوب نماینده رنگی

مرطوب نماینده رنگی کرمی است که حاوی رنگدانه های رنگی است. هدف این محصول هیدراته کردن پوست و پوشش دادن تقریبی مسائل پوستی است . می توانید کرم مرطوب نماینده رنگی را به عنوان ورژن ساده تر بی بی کرم تلقی کنید. مرطوب نماینده رنگی پوشش دهی سبک ارائه می دهد و پوست را هیدراته می نماید. این در حالی است که بی بی کرم و سی سی کرم علاوه بر پوشش دهی، در مراقبت از پوست هم اثرگذار هستند. مرطوب نماینده رنگی در مقایسه با سی سی کرم پوشش دهی کمتری دارد . علاوه بر این سنگین تر از سی سی کرم است، چون خواص نرم نماینده دارد.

سخن آخر

اگر هوادار کرم پودر نیستید، ممکن است از استفاده از بی بی کرم یا سی سی کرم خوشتان بیاید. هر دو محصول پوشش دهی ظریفی ارائه می نمایند و روی پوست طبیعی به نظر می آیند. علاوه بر این کرم های ذکر شده چندمنظوره هستند و با استفاده از آن ها می توانید روتین خود را ساده تر کنید. بی بی کرم یک ترکیب هیدراته نماینده است که برای پوست خشک ترکیبی ایدئال محسوب می گردد. این کرم مانند مرطوب نماینده رنگی است، اما خواص محافظت نماینده از پوست هم دارد. از طرف دیگر سی سی کرم پوشش دهی بیشتری در مقایسه با بی بی کرم دارد. علاوه بر این سبک تر و مات تر است و به همین خاطر برای افرادی مناسب است که پوست چرب و مستعد جوش دارند. بیشتر سی سی کرم ها حاوی SPF معدنی و خواص ضدپیری هستند .

منبع: health line, grove

منبع: دیجی استایل

به "بی بی کرم یا سی سی کرم؛ کدامیک برای پوست شما بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی بی کرم یا سی سی کرم؛ کدامیک برای پوست شما بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید