با این علائم خطرناک فوری به مراکز درمانی مراجعه کنید؛ چقدر باید منتظر اورژانس ماند؟

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، دراین باره دکتر محمد حسین نجفی، متخصص قلب و فوق تخصص آنژیوپلاستی می گوید: این که با در های قلبی چه باید کرد پرسشی است که این روز ها زیاد پرسیده می گردد، اگر درد قفسه سینه دارید که احساس می کنید ناشی از گرفتگی عروق قلبی است، به خصوص اگر این درد ها با تعریق، تهوع و استفراغ همراه هستند، از قرص های زیرزبانی نیترات بهره ببرید.

با این علائم خطرناک فوری به مراکز درمانی مراجعه کنید؛ چقدر باید منتظر اورژانس ماند؟

یک پزشک متخصص درباره توجه به درد های قفسه سینه هشدار داد.

یکی از مهمترین علل مرگ ومیر ها عوارض قلبی هستند، اما این عوارض قلبی زمانی به طور جدی ظهور و بروز می نمایند که افراد به علائم آن کم توجه می شوند، علائمی که با بی توجهی سبب ساز زمینه چینی برای فرا رسیدن مرگ های زودرس می گردد.

دراین باره دکتر محمد حسین نجفی، متخصص قلب و فوق تخصص آنژیوپلاستی می گوید: این که با در های قلبی چه باید کرد پرسشی است که این روز ها زیاد پرسیده می گردد، اگر درد قفسه سینه دارید که احساس می کنید ناشی از گرفتگی عروق قلبی است، به خصوص اگر این درد ها با تعریق، تهوع و استفراغ همراه هستند، از قرص های زیرزبانی نیترات بهره ببرید.

او ادامه می دهد: اگر با خوردن این قرص ها درد بهبود پیدا کرد حتما به صورت غیراورژانس به پزشک مراجعه کنید، اما اگر درد بهبود پیدا نکرد بعد از 5 دقیقه مجدد از قرص زیر زبانی بهره ببرید؛ در نهایت اگر بعد از سه بار استفاده از این قرص ها درد شما بهبود پیدا نکرد حتما باید خودتان را سریع به مراکز درمانی برسانید.

اورژانس یا ماشین شخصی؟

هنگام مواجهه با در های قفسه سینه طولانی مدت، همواره یکی از نگرانی ها برای مراجعه به مراکز درمانی استفاده کردن از وسیله نقلیه شخصی یا خدمات اورژانس است. دکتر نجفی دراین باره می گوید: برای مراجعه سریع به مراکز درمانی اینکه آمبولانس دنبال شما بیاید یا این که با ماشین شخصی به مراکز مراجعه کنید باید توجه داشته باشید، اگر زمان رسیدن آمبولانس به شما بیش از 20 دقیقه طول بکشد بهتر است با استفاده از ماشین شخصی خودتان به مراکز درانی مراجعه کنید، اما اگر آمبولانس سریعاً در دسترس باشد، صبر کردن برای آن ارجحیت دارد.

این پزشک متخصص در سرانجام یادآور می گردد: درد هایی که در قفسه سینه هستند به خصوص اگر همراه با تنگی نقس، تعرق و استفراغ هست حتما باید جدی گرفته گردد.

منبع: خبرآنلاین

منبع: فرادید

به "با این علائم خطرناک فوری به مراکز درمانی مراجعه کنید؛ چقدر باید منتظر اورژانس ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این علائم خطرناک فوری به مراکز درمانی مراجعه کنید؛ چقدر باید منتظر اورژانس ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید