اعلام جرم علیه 4 آمریکایی به دلیل کوشش برای خرید نفت ایران

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، دادستان های فدرال در آمریکا علیه 4 شهروند این کشور به دلیل کوشش ادعایی برای خرید نفت خام ایران اعلام جرم نموده اند.

اعلام جرم علیه 4 آمریکایی به دلیل کوشش برای خرید نفت ایران

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی به نقل از فارس، دادستان های فدرال در ایالت پنسیلوانیا علیه 4 فرد آمریکایی به دلیل کوشش ادعایی برای خریداری نفت خام ایران و فروش آن به یک پالایشگاه چینی اعلام جرم نموده اند.

نیکلاس هووان 34 ساله، ژنیو وانگ 39 ساله، رابرت توایتز 30 ساله و دانیل ری لین 39 ساله چهار شهروندی هستند که وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای آنها را به طراحی برنامه ای برای خریداری غیرقانونی نفت خام ایران و فروش آن به چین متهم نموده است.

دادگستری آمریکا مدعی شده این طرح 28 میلیون دلار منفعت مالی نصیب این افراد می کرد. دادگستری آمریکا می گوید این افراد را به نقض قانون اختیارات مالی در شرایط اضطرار بین المللی و پولشویی متهم نموده است.

جان دیمرز، دستیار وزیر دادگستری آمریکا گفت: خوانده ها در این پرونده برای پولدار کردن خودشان به بهای نقض نظام تحریم ها، طرحی سری برای فروش نفت خام ایران به یک پالایشگاه چینی طراحی کردند.

دادگستری آمریکا در بیانیه چهارشنبه خاطرنشان نموده در صورتی که این افراد مجرم شناخته شوند به تحمل حداکثر 45 سال حبس و پرداخت 1.75 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

تحریم ها علیه ایران

دولت آمریکا برای پیشبرد جنگ مالی علیه جمهوری اسلامی ایران از سال ها قبل تحریم هایی را به بهانه های مختلف علیه تهران وضع نموده است. واشنگتن شرکت های آمریکایی و شرکت های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم ها ملزم می نماید.

دفتر تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ مالی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست های کلان واشنگتن به شمار می رود.

دفتر تروریسم و اطلاعات مالی مأموریت ادعایی خود را اجرای راهبردهای دولت آمریکا برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم در سطح داخلی و بین المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در مورد مبارزه با شبکه های پولشویی و تأمین مالی تروریسم اعلام می نماید.

این دفتر شامل چهار زیرمجموعه است: 1-دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفاک) 2- دستیار وزیر در امور اطلاعات و تحلیل 3- دستیار وزیر در امور تأمین مالی تروریسم و 4- شبکه اجرای قوانین مربوط به جرائم مالی.

اتاق ساکت جنگ مالی

یکی از مهم ترین اهداف و محورهای فعالیت دفتر تروریسم و اطلاعات مالی را راهنمایی جنگ مالی علیه ایران، ضربه زدن به گروه های محور مقاومت و تبدیل کردن نظام مالی آمریکا به یک اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای ناهمسو با این کشور تشکیل می دهند.

سی ان ان در گزارشی در سال 2010 دفتر تروریسم و اطلاعات مالی را اتاق جنگ ساکت علیه ایران توصیف نموده و درباره آن نوشته است: آنها در واقع، مسئول فلج کردن اقتصاد ایران هستند. سی ان ان نوشته فعالیت های این دفتر معمولا بدون جار و جنجال انجام می شوند اما اثرگذار هستند.

افزایش بودجه جنگ مالی با ایران

پیش از این آنالیز های خبرنگار خبرگزاری فارس از سند پیشنهادی ترامپ برای بودجه سال مالی 2019 آشکار نموده بود که او خواهان افزایش 36 میلیون دلاری بودجه دفتر تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری شده و گفته این منابع مالی برای منزوی سازی کره شمالی و افزایش فشار تحریم ها علیه ایران هزینه خواهند شد.

در این سند، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد اختصاص 159 میلیون دلار بودجه به این دفتر را داده و گفته که این رقم معادل 36 میلیون دلار افزایش نسبت به بودجه مالی سال 2017 خواهد بود.

در بخشی از آن سند، درباره دلیل این افزایش بودجه شرح داده شده است: این منابع اضافی برای منزوی کردن مالی کره شمالی، تکمیل مرکز مبارزه با تأمین مالی تروریسم در عربستان سعودی، افزایش فشار تحریم ها علیه ایران با تدابیر مختلف از جمله اجرای قانون کاتسا تخصیص داده خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعلام جرم علیه 4 آمریکایی به دلیل کوشش برای خرید نفت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جرم علیه 4 آمریکایی به دلیل کوشش برای خرید نفت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید