اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، علی دارابی گفت: بیش از 2 میلیون نفر از 28 اسفند تا دوم فروردین ماه 1402 از بناهای تاریخی، موزه ها و پایگاه های میراث ملی و جهانی بازدید نموده اند و استان های فارس، اصفهان و تهران به ترتیب مقاصد نخست بازدیدکنندگان بوده اند.

اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد

معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حافظیه، تخت جمشید، سعدیه، ارگ کریم خانی و پاسارگاد در شیراز، باغ فین کاشان، کاخ موزه چهلستون و عمارت عالی قاپو در اصفهان، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدآباد، کاخ گلستان و مجموعه تاریخی ـ فرهنگی نیاوران در تهران و آرامگاه فردوسی در توس در خراسان رضوی، تا کنون پربازدیدترین مکان ها و بناهای تاریخی بوده اند که مردم در این چهار روز از آن ها بیشترین بازدید را داشته اند.

این درحالی است که ازدحام جمعیت در بعضی از این اماکن تاریخی، بدون درنظر گرفتن ظرفیت تحمل، حادثه ساز شده است. شکسته شدن شیشه محافظ مزار حافظ در شیراز، از جمله حوادث واکنش برانگیزی بود که در پی ازدحام بیش از حدِ تحملِ این مکان تاریخی، رخ داد. کارشناسان میراث فرهنگی بارها درباره کنترل جمعیت در اماکن تاریخی به ویژه در تعطیلات نوروز، با توجه به تعداد اندک نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی و نگهبان ها و پرهیز از تاکید صرف بر افزایش آمار بازدیدها، هشدار داده اند.

منبع: گردشبان

به "اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی پربازدیدترین اماکن تاریخی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید