2 مدرسه دیگر از پویش کرمان دانا به بهر ه برداری رسید

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، در مراسمی با حضور رئیس و جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان، مدیران آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و مسئولان منطقه شرق استان کرمان، چهارمین و پنجمین مدرسه از پویش کرمان دانا با عنوان مدرسه گل گهر در شهرستان نرماشیر (کرمان دانا 5) و مدرسه هلدینگ طلوع خلیج فارس2 در شهرستان ریگان (کرمان دانا 8) افتتاح شد.

2 مدرسه دیگر از پویش کرمان دانا به بهر ه برداری رسید

رئیس اتاق کرمان در این مرسام، خطاب به دانش آموزان، مدیران و مسئولان گفت: امروزه برای باسواد بودن صرفا فضای فیزیکی مدرسه کافی نیست بلکه در تعریف نو یونسکو از سواد، علاوه بر خواندن و نوشتن 12 سواد عاطفی، مالی، علمی، انرژی، رسانه، ارتباطی، سلامتی و.. باید وجود داشته باشد تا فرد باسواد عنوان گردد.

سیدمهدی طبیب زاده اضافه کرد: باید به دانش آموزان سوادهایی را بیاموزیم که بتواند از دانسته های خود به عنوان مهارت های مختلف، برای تغییر زندگی استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت معلمان تدریس با محور مهارت آموزی است، ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر شاهد دانش آموختگانی هستیم که مدرک تحصیلی و دانشگاهی دارند اما به علت مهارت نداشتن بیکار هستند.

طبیب زاده با اشاره به پویش کرمان دانا توضیح داد: نام این پویش به این معناست که دانایی توانایی می آورد و باید رشد نیروی انسانی به عنوان محور توسعه استان و کشور جدی گرفته گردد.

رئیس اتاق کرمان اعلام کرد: فقدان نیروی انسانی مهارت دیده باعث شده رشد استان کرمان با وجود همه ظرفیت های بزرگ و مهم، از میانه کشور پایین تر باشد. وی ادامه داد: فعالان مالی همیشه در کنار فعالیت های مالی به فکر انجام مسئولیت های اجتماعی خود نیز هستند و نگاه علمانه ای به این موضوع دارند که نمونه شاخص آن افتتاح 120 مدرسه در قالب پویش کرمان داناست.

طبیب زاده، در خاتمه از دانش آموزان خواست تا جملاتی را با او تکرار نمایند و اضافه کرد: من با سوادم چون می توانم از باسوادی ام برای تغییر زندگی ام استفاده کنم. من در طول تحصیلم سعی می کنم تمامی مهارت های لازم را کسب کنم که درس خواندن فقط جزئی از آن است.

وی از خیران مدرسه ساز به ویژه حمید عزت آبادی پور برای کوشش های ارزنده ایشان در ساخت مدرسه در منطقه شرق و جنوب استان قدردانی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در ادامه این آئین ضمن تشکر ویژه از اتاق کرمان که افتخارآفرینی احداث 120 مدرسه را در استان کرمان کلید زدند و این کار ارزشمند را بنیان نهادند گفت: این اقدام در نوع خود در هیچ کجای کشور وجود نداشته است.

احمد اسکندری نسب، اضافه کرد: در حال حاضر ساخت دو هزار و 500 کلاس درس در قالب 700 پروژه در استان شروع شده که تعدادی به بهره برداری رسیده و عده ای در دست اجرا هستند.

وی با اشاره به اینکه یاری های خیرین بیشتر از یاری های دولت در احداث مدارس طی سال های گذشته بوده است، اظهار کرد: یاری های خیرین در سال گذشته 700 برابر بیشتر از سال 96 بوده و اقدام اتاق برای ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی، اقدام به جا، شایسته و کم نظیری است.

اسکندری نسب، با اشاره به اینکه اگر بخواهیم آینده و توسعه کشور را تضمین کنیم باید به مدارس توجه کرد، ادامه داد: زیرا مدارس انسان های آینده را می سازند و مدرسه برترین کانون برای تعلیم و تربیت و انسان سازی است.

وی اظهار کرد: امروز تنها یک مکان افتتاح نشد بلکه یک امکان و ظرفیت بسیار بزرگ برای مسئولیت پذیری، اخلاق، آسیب های اجتماعی، مهارت آموزی و همه آداب خوب در وجود یک انسان به بهره برداری رسید.

بعلاوه مدیر آموزش و پرورش ریگان گفت: در امسال سه مدرسه نو در شهرستان ریگان به بهره برداری رسیده و به همت خیران و مسئولان در امسال تحصیلی مشکل چندانی از نظر فضای آموزشی نداریم.

عباس محمدی تبار اضافه کرد: با توجه به مهاجرت معکوس به این شهرستان و رشد قابل ملاحظه جمعیت دانش آموزی، در سال های آینده با مشکل فضای آموزشی روبرو خواهیم شد که باید چاره ای اندیشیده گردد.

در ادامه مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: مدرسه گل گهر شهرستان نرماشیر با هزار و 700 مترمربع زیربنا و دو هزار مترمربع محوطه سازی، در 12 کلاس و با هزینه 70 میلیارد ریال احداث شده است.

سیدمحمد واعظی نژاد، اضافه کرد: بعلاوه مدرسه 6 کلاسه هلدینگ طلوع خلیج فارس 2 روستای حیدرآباد ریگان نیز با هزینه 35 میلیارد ریال در 497 مترمربع فضای آموزشی به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است این دو مدرسه چهارمین و پنجمین مدارس پویش کرمان دانا بودند که به بهره برداری رسیدند. پیش از این سه مدرسه دیگر در رابر، روستای آبشکی استان سیستان و بلوچستان و کشکوئیه رفسنجان از این پویش افتتاح شده بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "2 مدرسه دیگر از پویش کرمان دانا به بهر ه برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 مدرسه دیگر از پویش کرمان دانا به بهر ه برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید