وقت اهدای عروسک های بازنشسته!

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، کاش مسئولین ما هم بلد بودن مثل خارجیا از این کارا بکنن! این جمله ای است که بارها بعد از تماشا یک اقدام خوب پای اخبار تلویزیون یا حین گردش در فضای مجازی با مشاهده عکس و خبری خوشایند زیر لب گفته ایم. ایده و کار خوب را باید تحسین کرد اما خودتحقیری و خودتخریبی چاره ساز نیست. هیچ ایرادی ندارد از دیگران یاد بگیریم.

وقت اهدای عروسک های بازنشسته!

چند سال پیش در بازی تیم اکسلسیور برابر فاینورد در لیگ هلند، بچه ها مبتلا به سرطان را از بیمارستان روتردام به استادیوم آوردند و بعد از روی سکوها باران عروسک آغاز شد! هزاران تماشاگر که از قبل در جریان این اتفاق قرار گرفته بودند عروسک هایشان را همراه آوردند و به زمین پرت کردند. صحنه ای غافلگیرنماینده، لبریز از احساسات عمیق انسانی و حال خوب کن کنار زمین فوتبال که معمولاً عرصه رقابت است و خواباندن مچ حریف.

این اتفاق بعدها تکرار شد، از زمین یخ زده هاکی تا سالن بسکتبال و هر بار تازگی دارد و دیدنش خالی از لطف نیست. حالا در ایران کمپینی شکل گرفته است که دپارتمان مسئولیت اجتماعی فدراسیون فوتبال بخشی از آن است. جمع آوری عروسک و اسباب بازی های نو و حتی دست دوم برای اهدا به بچه ها در منطقه ها محروم.

این کمپین با عنوان بازی رو دست به دست کن! و با شعار با اهدای اسباب بازی های خود، در ساختن دنیایی شادتر برای بچه ها سهیم باشید کار خودش را آغاز نموده است. وحید امیری بازیکن با اخلاق تیم ملی سفیر این کمپین شده. او در ویدیوی تبلیغاتی این کار از همه دعوت می نماید برای ساختن رویای وحید امیری های دیگر به این امر خیر بپیوندند.

اگر تمایل دارید عروسک خریداری کنید یا عروسک های بازنشسته خانه تان را هدیه کنید کافی ست به سایت دیوار به این نشانی (www.divar/bazi) بروید و فرم را پر کنید. همکاران کمپین در دیوار برای دریافت اسباب بازی ها با شما تماس خواهند گرفت و سفیران الوپیک در زمان و آدرسی که شما مشخص نموده اید، حاضر می شوند و بعد از توزیع اسباب بازی ها به شما اطلاع داده خواهد شد.

تمام اسباب بازی های اهدایی به یاری مؤسسه های خیریه خادمین امام علی بن ابی طالب و بچه ها فرشته اند و با همراهی قهرمانان المپیک و کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در منطقه ها کم برخوردار استان های گوناگون کشور پخش خواهد شد. دیوار و کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک و پارالمپیک بر کیفیت اجرای این فعالیت خیرخواهانه نظارت کامل خواهند داشت.

این یک گام کوچک اما خوب برای بخشیدن شادی است. نقدها را خوانده ام و می دانم بعضی خرده گرفته اند که این کار نوعی صدقه دادن است و ... اما وقتی می گردد کاری کرد باید به جای این تردیدها و گله هایی که مسئله ای را حل نمی نماید قدمی برداشت. قبول ندارید؟ نفرین و ناله از فقر و چهارزانو نشستن به امید اینکه مسئولان برای فقرا کاری نمایند، نتیجه اش شد افزایش تعداد آن ها که در زباله ها دنبال یک لقمه می گردند. تا ابد می گردد از این جمله یاد گرفت: به جای نفرین کردن تاریکی، بلند شو و شمعی روشن کن!

*روزنامه نگار

منبع: ایران ورزشی

منبع: خبرگزاری پانا

به "وقت اهدای عروسک های بازنشسته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقت اهدای عروسک های بازنشسته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید