شرایط سخت کاری در آمازون زیر ذره بین نمایندگان کنگره

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، در پی اعتراض یک نماینده کنگره به شرایط سخت کاری کارکنان آمازون، این شرکت با انتشار یک پست وبلاگی به رد نظرات وی پرداخت، ولی مجبور شد بابت این اقدام عذرخواهی کند.

شرایط سخت کاری در آمازون زیر ذره بین نمایندگان کنگره

مارک پوکان کننده دموکرات استان ویسکانسین چندی قبل به شدت از شرایط کاری رانندگان شرکت آمازون انتقاد کرده و گفته بود فشار وارده بر آنها تا بدان حد زیاد است که این افراد گاهی حتی فرصت مراجعه به سرویس های بهداشتی را ندارند و مجبور هستند از بطری های پلاستیکی استفاده کنند.

وی ماه قبل شرایط کاری در شرکت آمازون را به شدت محکوم کرده بود و تلاش های اتحادیه های کارگری برای مقابله با این شرایط حمایت کرده بود. او در توئیتی خطاب به آمازون نوشته بود: وقتی کارمندانتان اتحادیه ای ندارند و مجبور به ادرار در بطری های آب معدنی هستند، پرداخت 15 دلار به هریک از آنها در هر ساعت شما را به یک محیط کاری پیشرو مبدل نمی کند.

آمازون هم با ارسال یک توئیت پاسخ داده بود: شما که واقعاً موضوع را باور نمی کنید، می کنید؟ اگر این درست بود هیچ کس برای ما کار نمی کرد. واقعیت این است که ما بیش از یک میلیون کارمند عالی در سراسر جهان داریم که به آنچه دارند مفتخر هستند و از روز اول دستمزد خوب و مراقبت های درمانی مناسب دریافت می کنند.

همچنین شرکت آمازون با انتشار مطلبی در وبلاگ خود نوشته بود: ما می دانیم که رانندگان آمازون برای یافتن سرویس های بهداشتی به علت وجود ترافیک یا عبور از مسیرهای روستایی مشکلاتی دارند و این چالش به خصوص در زمان شیوع ویروس کرونا وجود دارد، زیرا بسیاری از سرویس های بهداشتی بسته بوده اند.

در نهایت با افزایش انتقادها از آمازون در این زمینه شرکت یادشده ضمن عذرخواهی پذیرفت که رانندگانش برای یافتن سرویس بهداشتی مشکلاتی دارند و آمازون در تلاش برای حل این مشکل و یافتن راه حل است.

تقریباً 5800 کارمند آمازون در انبارهای بزرگ این شرکت در بسمر آلاباما مشغول به کار هستند و قصد دارند با رأی گیری در روز سه شنبه برای خود اتحادیه کارگری تشکیل دهند. آمازون با این اقدام مخالف است، ولی پوکان از جمله کنندگان کنگره است که از شکل گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون حمایت کرده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "شرایط سخت کاری در آمازون زیر ذره بین نمایندگان کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سخت کاری در آمازون زیر ذره بین نمایندگان کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید