راهبرد دیپلماسی قضایی؛ رهایی یا انتقال ایرانیان دربند در خارج کشور خبرنگاران

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه با انتشار توییتی از انتقال شماری از زندانیان ایرانی در عراق به کشورمان اطلاع داد.

راهبرد دیپلماسی قضایی؛ رهایی یا انتقال ایرانیان دربند در خارج کشور خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ تالار پذیرایی، علی باقری کنی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به انتقال شماری از زندانیان ایرانی در عراق به ایران نوشت: اللهم رد کل غریب، از این پس خانواده های 40 زندانی که امروز از عراق به میهن منتقل شدند، می توانند عزیزان خود را در وطن و شهرشان دیدار نمایند.

وی اضافه نمود: دیپلماسی قضایی از هر ابتکاری برای رهایی ایرانیان دربند در دیگر کشور ها و یا انتقال شان به وطن بهره خواهد برد.

در سفر رئیس قوه قضاییه به عراق، موضوع تبادل زندانیان دو کشور در دستور کار نهاده شد و ایران پیروز شد زمینه انتقال زندانیان ایرانی در عراق به کشور را فراهم سازد.

با پیگیری های دستگاه قضائی، تعدادی از محکومان ایرانی در عراق در آستانه ماه مبارک به کشور منتقل شدند تا باقی حبس خود را در کشور سپری نمایند.

محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران نیز در خبری خاطرنشان کرد 45 تن از زندانیان ایرانی که دوران محکومیت خود را در زندان های این کشور می گذراندند در چارچوب موافقت نامه انتقال محکومان بین دو کشور و در اولین مرحله از انتقال محکومان، امروز در مرز شلمچه به کشور منتقل و تحویل مقامات قضایی و انتظامی کشورمان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "راهبرد دیپلماسی قضایی؛ رهایی یا انتقال ایرانیان دربند در خارج کشور خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبرد دیپلماسی قضایی؛ رهایی یا انتقال ایرانیان دربند در خارج کشور خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید