توقف صدور دفترچه بیمه، شخص را از تکفل سرپرست خارج نمی کند

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: توقف صدور دفترچه بیمه، بیمه شدگان را از تکفل سرپرست خارج نمی کند و سیستم به صورت اتوماتیک به هنگام استحقاق سنجی، استحقاق بیمه را محاسبه خواهد کرد.

توقف صدور دفترچه بیمه، شخص را از تکفل سرپرست خارج نمی کند

به گزارش خبرگزاری وبلاگ تالار پذیرایی، دکتر شهرام غفاری اضافه کرد: اعتبار این کفالت عمدتا برابر با یک سال است و پس از سرانجام این مدت باید با مراجعه به شعب کارگزاری یا از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی تمدید شود. بیمه شدگان همچنین می توانند با سامانه 1420 تماس بگیرند و راهنمایی شوند.

غفاری گفت: دختر مجرد که تحت تکفل پدر قرار گرفته است باید با ارائه مدارکی مبنی بر عدم ازدواج و دانشجو بودن این اعتبار را تمدید کند. همچنین زنان شاغل تامین اجتماعی تحت تکفل همسر نیز قرار می گیرند؛ بنابراین سیستم به صورت اتوماتیک یکی از بیمه ها را تخصیص و عنوان دوم را حذف می کند.

چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند ماه 99 در همه شعب و کارگزاری های سراسر کشور متوقف شد.

همچنین سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس همه مراکز درمانی طرف قرارداد است و پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد می توانند با ثبت نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "توقف صدور دفترچه بیمه، شخص را از تکفل سرپرست خارج نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف صدور دفترچه بیمه، شخص را از تکفل سرپرست خارج نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید