پورشیب: در مجموعه کاراته وطن فروش و خائن نداریم، به مسابقه و تمرین اعتیاد دارم

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، کاپیتان تیم ملی کاراته با ابراز رضایت از شرایط فدراسیون کاراته تأکید کرد، مجموعه این رشته ورزشی در کشورمان وطن فروش و خائن ندارد.

پورشیب: در مجموعه کاراته وطن فروش و خائن نداریم، به مسابقه و تمرین اعتیاد دارم

ذبیح الله پورشیب در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ تالار پذیرایی، درباره برگزاری هفتمین مرحله اردوی تیم ملی کاراته گفت: خدا را شکر مرحله هفتم اردو نیز با انجام تمرینات خوب زیر نظر کادر فنی به خاتمه رسید. در این اردو تمرینات بابرنامه ای را انجام دادیم و تیم ما منسجم بود و پس از خاتمه این اردو منسجم تر شد. هر چه به مسابقات نزدیک تر می شویم، تمرینات مان جدی تر می گردد و شرایط مان از لحاظ بدنی و روحی و روانی عالی است.

وی درباره شرایط خود هم توضیح داد: من در این مدت خوب تمرین کردم و تمام کوشش و انرژی ام را می گذارم تا در مسابقات پیش رو نتایج دلخواه را به دست بیاورم. اولین رویداد ما نیز کاراته وان ترکیه است و قرار است در حال حاضر این مسابقات برگزار گردد. حضور در کاراته وان ترکیه برای کسب آمادگی روحی و روانی بیشتر برای حضور در کاراته وان مراکش است که این رویداد برای ما خیلی مهم است. کاراته وان ترکیه با توجه به دوری یک ساله از مسابقات می تواند محک خوبی برای ما باشد.

کاپیتان تیم ملی کاراته با اشاره به دلتنگی ملی پوشان برای حضور در مسابقات رسمی گفت: به شخصه چندین سال است که در سطح اول کاراته دنیا مبارزه می کنم و حضور دوباره در مسابقات فارغ از هر نتیجه ای لذت بخش است. برای یک مبارز سخت ترین چیز این است که آماده مبارزه باشد، اما مبارزه نکند. به شخصه به مبارزه و تمرین اعتیاد دارم و همواره احتیاط را کنار گذاشته ام. همه می دانند که هیچ وقت در تمرینات غیبت نمی کنم و کم نمی گذارم.

پورشیب خاطر نشان کرد: یک کارمند اداری نیز در طول سال برای استراحت و ریکاوری به مسافرت می رود، اما 15 سال است که عضو تیم ملی هستم و حتی یک هفته نیز مرخصی نگرفتم. فکر می کنم این یک رکورد برای یک ورزشکار ملی پوش در تاریخ باشد. نمی گویم کار خوبی است، اما با آسیب دیدگی نیز تمرین کردم و همواره اعتقاد داشتم تا زمانی که دو پا و دو دست دارم، کوشش می کنم از آنها استفاده کنم.

وی راجع به نقدهاش به برگزاری مسابقات سوپر لیگ کاراته گفت: در ابتدا باید از فدراسیون کاراته برای کوشش و فراهم کردن شرایط برگزاری مسابقات سوپر لیگ تشکر و قدردانی کنم. با توجه به اینکه در طول یک سال اخیر هیچ مسابقه داخلی نداشتیم، برگزاری مسابقات سوپر لیگ برای همه جذاب بود. بچه های تیم ملی با وجود اینکه مسابقات سوپر لیگ محک جدی برای ما نبود، اما به حضور در این رقابت ها و قرار دریافت در جو مسابقات احتیاج داشتند.

دارنده دو مدال برنز دنیا اضافه نمود: از طرفی کاراته کاهای زیادی منتظر برگزاری یک مسابقه و رقابت بودند و فدراسیون با کوشش زیاد شرایط برگزاری سوپر لیگ را فراهم کرد و ما قدردان آنها هستیم که با برگزاری مسابقات انرژی دوباره ای به کاراته تزریق کردند. مسئولان سازمان لیگ نیز حرکاتی برای خوب برگزار کردن لیگ انجام داده بودند، اما متأسفانه شرایطی به وجود آمد که معین کرد مسئول سازمان لیگ هنوز تجربه کافی ندارند که از گذشته درس بگیرند. در سالن کبکانیان ما جای گرم کردن نداشتیم که اصل کار یک ورزشکار برای حضور در تاتامی است.

پورشیب یادآور شد: اگر ورزشکار بدون گرم کردن آسیب ببیند، مسئول سازمان لیگ جوابگو خواهد بود؟ در حین مسابقات نیز اتفاقاتی افتاد که جالب نبود و به خاطر یک مسابقه در حالی که روی تاتامی دیگر مبارزه بود، جریان برق قسمتی از سالن را قطع کردند و عین خیال شان هم نبود! این اتفاق به بازیکنانی که روی تاتامی دیگر در حال مبارزه بودند، بی احترامی بود. کاراته باید سالن اختصاصی داشته باشد و مسئولان ورزش کشور باید این سالن را در اختیار کاراته با توجه به جمعیت زیاد این رشته بگذارند. ما همه جوره از مسئولان ورزش کشور خواهش کردیم و امیدوارم مسئولان ورزش این را ببینید که ما هر سال خانه به دوش هستیم و در یک سالن مسابقات خود را برگزار می کنیم. اتفاقی که در شأن، شخصیت و احترام کاراته نیست.

دارنده یک طلا و یک برنز بازی های آسیایی در واکنش به نقدها به عملکرد طباطبایی گفت: کاری به حواشی ندارم و هیچ وقت اهل حواشی نبودم و کوشش کردم همواره واقعیت ها را بگویم. طباطبایی در این مدت کوشش زیادی را انجام و امکانات مناسبی را فراهم نموده است و انصاف نیست که بگویم طباطبایی در این مدت تأثیر نداشته است، بلکه تأثیر زیادی روی نتایج ما داشته است. از زمان حضور ایشان تمام بازیکنان در آرامش هستند و این آرامش در کادر فنی و بازیکنان قابل مشاهده است. خدا را شکر در حال حاضر فدراسیون ما فدراسیون سالمی است.

وی در خاتمه به وبلاگ تالار پذیرایی گفت: طباطبایی انسانی شریف، درستکار و خوش اخلاق است و همه کاراته کاها ایشان را دوست دارند و قطعاً اگر ضعفی بود ما می گفتیم. با وجود شرایط سخت، رئیس فدراسیون کاراته در حال مدیریت شرایط است و من از طرف خودم و بازیکنان قدردان ایشان هستم. کاراته در راستا موفقیت قرار گرفته است و نباید با توجه به زحمات زیادی که کشیدیم از این راستا خارج شویم. خدا را شکر در حال حاضر در مجموعه کاراته آدم وطن فروش و خیانتکار نمی بینیم. تمام رؤسای قبلی آدم های خوبی بودند و برای شان احترام زیادی قائلم، اما طباطبایی کوشش بیشتری انجام می دهد و توانسته در حد شأن و منزلت تیم ملی با بچه ها رفتار کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ تالار پذیرایی بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ تالار پذیرایی بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پورشیب: در مجموعه کاراته وطن فروش و خائن نداریم، به مسابقه و تمرین اعتیاد دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورشیب: در مجموعه کاراته وطن فروش و خائن نداریم، به مسابقه و تمرین اعتیاد دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید