طباطبایی: آشوری ظرفیت ویژه کاراته ایران است، باید قدر داشته هایمان را بدانیم

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، رییس فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه محسن آشوری از ظرفیت های ویژه کاراته ایران است، گفت: حضور و یاری این افراد می تواند باعث رشد هر چه بیشتر کاراته ایران گردد.

طباطبایی: آشوری ظرفیت ویژه کاراته ایران است، باید قدر داشته هایمان را بدانیم

سید حسن طباطبایی در گفت وگو با وبلاگ تالار پذیرایی، درباره ملاقات با محسن آشوری دبیر سابق فدراسیون کاراته اظهار کرد: آقای عاشوری همواره به فدراسیون کاراته محبت داشته اند و در این جلسه نیز درباره موارد مختلفی همچون کسب چهار سهمیه المپیک، پیروزیت های به دست آمده، راهکارهای بازگشایی باشگاه های کاراته و موضوعات مربوط به سبک ها صحبت کردیم.

رییس فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که آیا در این جلسه پیشنهادی به او برای بازگشت به فدراسیون کاراته داشته یا خیر گفت: او یک مرتبه اوایل سال گذشته با من صحبت کرد و اظهار داشت به دلیل خستگی و فشار ناشی از چند سال فعالیت در فدراسیون دیگر قادر به همکاری نیست. معتقدم ما همواره باید از ظرفیت و مشورت های بزرگان و افراد باتجربه در ورزش بهره ببریم و بنده نیز همواره این موضوع را در دستور کار قرار دادم چرا که حضور و یاری این افراد به سود کاراته ایران خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آشوری از ظرفیت های ویژه کاراته ایران است، اعلام نمود: همواره سعی می کنم از ظرفیت بزرگان کاراته برای پیشبرد بهتر امور بهره ببرم. امیدوارم شرایطی فراهم شو که بتوانیم از حضور و ظرفیت این عزیزان هر چه بیشتر برای یاری به کاراته استفاده کنیم.

طباطبایی در ادامه با اشاره به عملکرد درخشان سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته، گفت: خوشبختانه از نیروهای بسیار خوبی در بدنه کاراته ایران بهره می بریم. شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته ایران یکی از بهترین مربیان کاراته در دنیا است و تیم ملی علاوه بر کسب 2 سهمیه از 3 سهمیه المپیک و مدال های رنگارنگ در میادین دنیای توانسته با راهنمایی او 3 مرتبه عنوان قهرمانی تیمی دنیا را بدست بیاورد. او یکی از با اخلاق ترین و فنی ترین مربیان حال حاضر ماست. ما تمام و کمال از سرمربی تیم ملی و کادر او حمایت می کنیم و باید قدر داشته هایمان را بدانیم.

رییس فدراسیون کاراته اعلام نمود: هر چند قهرمانان و مربیان بسیار خوب دیگری نیز در کاراته ایران حضور دارند که هر کدام می توانند ستاره درخشانی در کاراته ایران شوند اما واقعا هروی در این 5 یا 6 سالی که سرمربیگری تیم ملی را در اختیار داشته نتایج بسیار خوبی به دست آورده و کارنامه قابل دفاعی دارد.

وی درباره طولانی شدن تعطیلی اردوهای تیم ملی کاراته به دلیل شیوع کرونا و اینکه آیا امکان از سرگیری اردوها با رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد یا خیر، گفت:مساله کرونا یک موضوع بین المللی است که بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر نموده است. بسیاری از رویدادهای بین المللی به حالت تعلیق درآمده و گستردگی شیوع کرونا و خطرات آن تصمیم گیری را برای فدراسیون های دنیای سخت نموده است. با وجودی که ما در سال 98 سال پرترافیکی را پشت سر گذاشتیم اما در سال 99 به دلیل شیوع کرونا همه فعالیت هایمان تا به امروز متوقف شده و منتظر صدور مجوز توسط ستاد ملی مقابله با کرونا پس از بهبود شرایط هستیم.

طباطبایی اضافه نمود: برگزاری مسابقات مهمترین موضوع برای تشکیل اردوی تیم ملی است تا با هدف گذاری جهت حضور پیروز در هر رویدادی تمریناتشان را برگزار نمایند. سلامت ورزشکاران مهمترین اولویت ماست و برای برگزاری اردوها تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم و تا زمانی که این اجازه صادر نشود با رعایت هرگونه پروتکل بهداشتی هم قادر به برگزاری اردوها یا مسابقات نیستیم.

رییس فدراسیون کاراته با بیان اینکه کاراته کاها در شهرهای خودشان به صورت انفرادی تمرینات را دنبال می نمایند، گفت: با حمایت مدیران کل ورزش استان ها، نفرات ما مانند سارا بهمنیار و رزیتا علیپور در سالن های اختصاصی تمریناتشان را دنبال می نمایند. در کنار آن با حمایت فدراسیون پزشکی ورزشی از بعضی نفرات نیز تست کرونا گرفته شد و تا جایی که توانستیم از سلامت نفراتمان محافظت کردیم.

وی در انتها گفت: از ستاد مقابله با کرونا برای صدور مجوز بازگشایی باشگاه ها در بخش کاتا تشکر می کنم و از مربیان باشگاهی می خواهم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سلامت خود و ورزشکاران محافظت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طباطبایی: آشوری ظرفیت ویژه کاراته ایران است، باید قدر داشته هایمان را بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: آشوری ظرفیت ویژه کاراته ایران است، باید قدر داشته هایمان را بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید