رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و اعمال ممنوعیت های هوشمند

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، رییس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: با توجه به واکسیناسیون بخش اعظمی از جامعه و ابلاغ دستورالعمل نو از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ابتدای آذر ماه افرادی که واکسینه نشده اند، نمی توانند از هواپیما برای سفرهای خود استفاده نمایند و همه مسافران به وسیله کد ملی شان رصد می شوند.

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و اعمال ممنوعیت های هوشمند

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، از ابتدای آذر ماه سال جاری پروتکل های کرونایی برای سفرهای داخلی و خارجی و بسیاری از اصناف و مشاغل اعلام شد و محدودیت ها و ممنوعیت های هوشمند کرونایی مختص واکسینه نشده ها ابلاغ شد تا هر کسی که واکسن نزده نتواند از بسیاری از خدمات و امکانات بهره مند گردد.

محمد محمدی بخش -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت وگو با وبلاگ تالار پذیرایی درباره چگونگی اعمال پروتکل های تازه در سفرهای هوایی اظهار کرد: با توجه به این که بخش اعظمی از مردم هر دو دز واکسن خود را دریافت نموده اند، بر اساس کد ملی شان و سامانه ای که به وسیله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار حوزه حمل و نقل قرار گرفته است، رصد می شوند و همه بلیت هایی که فروخته شده و صادر خواهند شد بر این اساس است.

وی اعلام کرد: البته همه مجموعه صنعت هوانوردی از روز نخست کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار خود قرار داده و باید از آن ها قدردانی کرد چرا که همیشه یکی از برترین بخش های کشور از نظر رعایت این پروتکل ها بوده است. به عنوان مثال با توجه به اینکه از میان همه اعضای ایکائو ایران تنها کشوری بود که محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر را ابلاغ کرد، همه ایرلاین ها و دیگر فعالان صنعت هوایی این پروتکل را رعایت کردند و دیگر اصول بهداشتی از جمله ارائه ماسک به مسافران، گندزدایی و ضدعفونی، اصلاح و تنظیم هواکش های کابین، نوع پذیرایی و ... را در دستور کار قرار دادند و بر فرایند آن نیز همیشه نظارت شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه نمود: همه ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی موظف هستند به وسیله سامانه مورد نظر مسافران را رصد نمایند تا بلیت هواپیما در اختیار افرادی که واکسنی دریافت ننموده اند، قرار نگیرد و بر این اساس از سفر هوایی مسافران واکسینه نشده جلوگیری خواهد شد.

محمدی بخش تاکید نمود: همه شرکت های هواپیمایی و فعالان این صنعت برای استفاده از این سامانه و رعایت پروتکل های بهداشتی تازه توجیه شده و آموزش دیده اند و اگر تخلفی در این زمینه صورت بگیرد با آن برخورد خواهد شد. چرا از ابتدا اعلام کردیم اصل برای ما اجرای قانون است تا بتوانیم از حقوق ذینفعان این صنعت یعنی مردم و فعالان این حوزه دفاع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و اعمال ممنوعیت های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و اعمال ممنوعیت های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید