اسحاق جهانگیری در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی کند، حضور محمدرضا عارف در انتخابات یعنی بی اعتنایی به اصلاحات

به گزارش وبلاگ تالار پذیرایی، عضو شورای مرکزی کارگزاران درباره حضور اسحاق جهانگیری و محمدرضا عارف در انتخابات 1400 توضیحاتی داد.

اسحاق جهانگیری در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی کند، حضور محمدرضا عارف در انتخابات یعنی بی اعتنایی به اصلاحات

علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت و گو با، درباره اما و اگرهای انتخابات ریاست جمهوری 1400، اظهار کرد: از شرایط لازم برای اداره درست و رو به کمال کشور ها موقتی بودن دوره قدرت و چرخشی بودن آن براساس خواست و اراده مردم است که این موضوع به وسیله انتخابات صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر کشور ها دوره ریاست جمهوری 4 ساله است، اضافه کرد: انتخابات ابزار رشد و تکامل جوامع است و باید به اهمیت آن توجه ویژه داشته باشیم، حدود دو ماه به سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، اما خبری از فضای انتخاباتی در کشور نیست و این تهدید بزرگی است.

نمازی با بیان اینکه با وجود اینکه 64 روز مانده به انتخابات، اما هنوز نامزدها به صورت قطعی معین نشده اند، گفت: در آمریکا مدتی پیش یک انتخابات با هیجان برگزار گردید، اما در کشور ما در فاصله دو ماه مانده به انتخابات هنوز هیچ خبری نیست، مسئولان امر باید فکری برای گرم کردن تنور انتخابات نمایند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره حضور اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری 1400، اظهار کرد: هنوز خبر نداریم جهانگیری در انتخابات این دوره حضور پیدا می نماید یا خیر. چند ماه گذشته به صورت جدی وارد میدان و بعد از آن شنیده شد که در حال ارزیابی فضای انتخابات است تا حضور پیدا کند و یا خیر. هنوز به طور دقیق معین نیست حضور پیدا می نماید یا نه.

وی با اشاره به راهبرد اصلاح طلبان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ادامه داد: جناح اصلاحات مکانیزمی را برای حضور جدی در انتخابات تعریف نموده و احزاب مختلف این جریان اگر می خواهند فردی را برای انتخابات معرفی نمایند قرار شده است که به نهاد اجماع ساز معرفی نمایند، هر فردی که در این نهاد انتخاب و وارد عرصه انتخابات گردد جبهه اصلاحات حمایت لازم را از وی می نماید. هنوز نمی دانیم اسحاق جهانگیری می خواهد از طرف حزب کارگزاران وارد گردد و یا به صورت مستقل حضور پیدا می نماید.

نمازی اعلام کرد: برداشت من این است که جهانگیری در این دوره شرکت نخواهد کرد، اما اطلاع دقیقی نداریم، امیدوارم تصمیم درستی برای حضور و یا عدم حضور خود داشته باشد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی درباره حضور محمدرضا عارف در انتخابات 1400، اعلام کرد: عارف اعلام نموده که در انتخابات حضور پیدا می نماید و این اقدام وی نشان از بی اعتنایی به ساز و کاری است که اصلاح طلبان در این دوره پیش بینی نموده اند. اگر وارد عرصه انتخابات گردد نمی دانم نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان نام او را مورد آنالیز قرار می دهد یا خیر و اگر آنالیز شد و امکان حضورش از نظر جناح اصلاحات نبود عارف در صحنه می ماند یا کناره گیری می نماید.

وی اعلام کرد: این که اصلاح طلبان از محمدرضا عارف حمایت می نمایند یا خیر بستگی به نظر خود عارف دارد که به صورت فردی اصلاح طلب وارد انتخابات می گردد یا به صورت مستقل.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اسحاق جهانگیری در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی کند، حضور محمدرضا عارف در انتخابات یعنی بی اعتنایی به اصلاحات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسحاق جهانگیری در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی کند، حضور محمدرضا عارف در انتخابات یعنی بی اعتنایی به اصلاحات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید